Росіянам стала менше подобатися зовнішня політика їх президента Володимира Путіна. Про це з посиланням на опитування «Левада-центру» повідомляє РБК.

Згідно із даними опитування, з 25 до 17% скоротилася кількість людей, які вважають, що президент захищає державні інтереси країни. З 10 до 16% зросла частка тих, хто вважає, що Путіну байдужі інтереси народу.

Соціолог «Левада-центру» Денис Волков пояснює, що за два роки в країні зросла втома від зовнішньополітичного порядку президента.

«У багатьох останніх опитуваннях люди кажуть: «Досить усім допомагати, треба допомогти собі, давайте не будемо витрачати гроші на інші країни, краще витратимо їх усередині країни», - говорить він.

На думку Волкова, зовнішня політика Росії в Сирії і Україні більшістю росіян сприймається як допомога цим країнам в наведенні порядку, а не військове втручання. Якщо раніше це сприймалося не так гостро, то тепер, на тлі зниження реального рівня доходів і підвищення пенсійного віку, зовнішня політика починає викликати роздратування, вважає він.

«Левада-центр» опитав 1600 осіб від 18 років і старше в 136 населених пунктах в 52 регіонах з 19 по 25 липня 2018 року. Респондентам пропонували список відповідей і давали можливість вибрати один або кілька варіантів.

Запитали росіян і про позитивні сторони президента. За два роки з 30 до 49% збільшилася кількість тих, хто вважає Путіна, який вже 18 років керує країною, досвідченим політиком.