Філософ, публіцист та політолог Ігор Лосєв розповів про різницю між українцями та росіянами.

Про це він заявив у коментарі для ІА «Вголос».

«Річ в тім, що будь-які народи самостійні, окремі, завжди відрізняються від інших народів, бо якби не відрізнялись, то вони б не існували, а були б частиною якогось іншого народу. Відрізняються своєю цивілізаційною основою, бо Україна розвивалась в межах європейської цивілізації тривалий період і несе на собі основні риси європейської цивілізації. Росія належить до так званої євразійської цивілізації, яка є просто різновидом азіатської. Це головні та найбільш суттєві відмінності, все решта – то похідні, а це – основа», - сказав Ігор лосєв.

«Колись ще російський публіцист Вадим Кожинов написав: “ну какие мы наследники Киевской Руси? Мы наследники великой империи чингизидов”. Така от російська самооцінка абсолютно справедлива, бо їхня цивілізація виникла саме в період захоплення російських земель Золотою Ордою, яка була частиною імперії чингизидів. Тому практично всі російські політичні інститути, російська національна ідеологія, російське світобачення – все це сформувалося в межах величезної імперії. В цьому сенсі росіяни є нащадками, правонаступниками і спадкоємцями цієї імперії, де завжди був ідеал потужної, деспотичної влади, єдиного центру ухвалення всіх рішень. Тому всі ці заяви про федеративність Росії абсурдні. РФ була завжди суперунітарною, деспотичною державою», - додав експерт.

«В Україні протилежна схема. Ще Григорій Савович Сковорода казав: “Всякому місту звичай і права, всяка тримає свій ум голова”. Себто це ідея ось такого собі українського підходу до того, що держава має розвиватися завдяки силі своїх складових частин, завдяки їхній, так би мовити, самостійній цінності, так можна сказати. Це головне, а все решта, розумієте, відмінність між борщем і щами, між чоботами та лаптями, то вже не така велика та значна відмінність. Головними є цивілізаційні і фундаментальні відмінності», - підсумував він.

Читайте більше тут: Українець і росіянин: у чому різниця?