Як ви зустрілись, як познайомились?

По дорозі до або зі школи.  Кузьма був шкільною зіркою. Грав  у панк-рок групі. Я під вікнами  слухав. Він був моїм кумиром. У школі всі Кузьму знали. У нього була дуже яскрава зачіска і вигляд. Андрій привіз у Новояворівськ пан-рок . Ввів в мене у той світ, який називається музика. Бо до того я був окулярником, без окулярів. Читав книжки,був спокійною дитиною, грав на скрипці,  слухав Аллу Пугачову і все те, що звучало з телевізора. З музикою, яку можна назвати музикою, мене познайомив Кузьма.

Як виникла ідея створити гурт?

В польської групи «Perfect» є альбом, в межах якого вони заспівали із дуже багатьма музикантами .Цей альбом номінально вважався їхнім, але до його створення долучилось багато гуртів. В нас на той час в Новояворівську було кілька гуртів, які грали в різних приміщеннях. В одному приміщенні грав мій гурт «Наша кантора», в іншому гурт Андрія, який називався «Асоціація джентельменів», також була команда «Слоїки».

Новояворівськ жив досить багатим музичним життям. Відтак, виникла ідея записати теж такий спільний альбом і назвати його «Нема часу». В ньому була емблематична пісня з такою ж назвою «Нема часу». Всі люди компілювались, змішувались, записуючи пісні. В один момент хтось не прийшов із того складу, який мав прийти, і ми вирішили зіграти пісню без цієї людини. Так у цій компіляції народилась назва «Скрябін».

Першою піснею була композиція «Одинокий в’язень», яку ми почали робити у такому складі: Кузьма, Ігор Яцишин нині покійний на барабанах був, Саша Скрябін протирав головки. Таким чином все почалось.

Пізніше виникла ідея зафіксувати все це на відео. Ми звернулись у нас у Новояворівську на кіностудію «Кристал», там Володимир Зайковський знімав своє «Паралельне кіно». Я пішов до нього попросив: а давайте зафіксуємо нашу музику,  може прийдете щось познімаєте. Володимир прийшов подивився, йому сподобалось і запропонував: давайте я не просто хроніку зроблю, я придумаю музичний відеофільм. Ми погодились.

Який це був рік?

1988. Ми йому дали композицію «Чуєш біль». Йому композиція сподобалась. Відеоряд вийшов на 12 хвилин і ми мусили продовжити пісню. Кузьма дописав текст. В той час всі тексти і музику писав Кузьма. Потім коли з нами підписала договір агенція «Ростилав шоу», нам дали інструменти, ми вже почали створювати іншу програму за допомогою електронних інструментів. Тоді почалась колективна творчість,коли і я доєднався до створення пісень.

Після того ви поїхали до Львова, це був 90-й рік, ви виступили на фестивалі  «Вивих»...

Я  був в армії, хлопці поїхали на «Вивих» без мене.

Як ти це пережив?

Я це легко пережив, бо вони мені не сказали цього. Розповіли вже потім. Виступ Андрія на «Червоній руті» я слухав так на полігоні у 1991 році.

В 90-му році ви виступали на «Вивиху» як хто?

«Сидіння разом». Знаєш, Андрій - генератор, цієї енергії він нагенерував стільки, що якби українці знайшли де та розетка, то Україна могла б без електростанції жити років 10. Мені дуже шкода, що Україна не знайшла тієї розетки, яку придумав Кузьма.

Коротка ремарка, ми ніколи не зможемо провести Кузьму, бо він завжди буде. Це стовп культури, який дуже багато чого направив і створив в цій країні.

Андрій любив музику багатьох гуртів...

Кузьма любив стільки різних груп, що нам не вистачить напевно і трьох років аби переслухати хіти ці, які входили в його плей-лист.

Яким він був у побуті?

Надзвичайно невибаглива людина, яка сприймає все, що знаходиться в зоні справедливості і розуму. Надзвичайно не любив, коли щось було безалаберно. Нервувався, коли ми запізнювались. Він швидко прокидався. Я не розумію, як він вставав о 6, навіть якщо засинав о 3. У нього завжди було розуміння того, що треба зробити все, що треба зробити. Це власне те, що послужило тією причиною чому ми розійшлись, якщо говорити комп’ютерною мовою, то в нього оперативна пам’ять комп’ютера була настільки великою, що наші  приставки просто не могли його наздогнати.

Як Кузьма познайомився із дружиною Світланою?

Я не дуже добре  орієнтуюсь у цих деталях, крім того, що я просто знаю. Вони дуже симпатизували один одному, Світлана вчилась в паралельному класі із Андрієм.

А народження дитини?

Ми були на фестивалі на Азовському морі, Андрію подзвонили і сказали, що Барбара народилась. Він був щасливий, а ввечері п’яний.

Якби була можливість щось сказати Кузьмі, що це було б?

Я вже пробував це сказати. Я чекав того моменту, коли ми постаріємо аби це зробити. Постаріти не вийшло. Це все, що я йому скажу, я говорю вже дуже довго. Він це чує.