Міський голова Львова Любомир Буняк мав би дипломатично сказати Надзвичайному і Пвноважному послу РФ в Україні Віктору Черномирдіну про проблеми з приміщенням Генконсульства РФ у Львові.
Про це голова ЛОО УРП „Собор” Ростислав Новоженець заявив в коментарі „Контекст-медіа” сьогодні.
„Я думаю, що Любомир Буняк мав би скористатися тим, що під час офіційної розмови з Віктором Черномирдіним сказати все, що він думає з приводу перебування консульства саме в тому приміщенні. Сказати, що поруч знаходиться українська військова контррозвідка, те що почесні консули чи інші посадові особи консульства ігнорують державну українську мову, що не личить дипломатам – про це все треба в дипломатичній формі сказати. Тоді святкування буде не заради підняття келиху шампанського, а заради того щоб підвести підсумок як йшла співпраця і чи ця співпраця була взагалі”, – вважає голова обласної організації УРП „Собор”.
Ростислав Новоженець зазначив, що це приміщення передано в користування російському консульству фактично без погодження з відповідними урядовими і місцевими установами, можна вважати, що воно захоплено.
„Якщо інша держава поводиться на території України, зокрема, таким методом, то це ніяк не може сприяти дружнім і дипломатичним стосункам”, ― наголосив він.
Ростислав Новеженець зауважив, що від імені політичної партії неодноразово звертався до попереднього керівництва України, але, за його словами, це було безрезультатно.
„Коли відбулась зміна влади і Ющенко очолив державу, ми скерували відповідні подання до Міністерства Закордонних Справ для того щоб це питання було врегульоване. Наразі воно перебуває на стадії вивчення. Вони шукають формулу як розв’язати це питання”, ― поінформував він.
„Тобто, ніяким чином не можна освячувати те, що відбулось незаконно. Треба знаходити шляхи вирішення”, ― наголосив Новоженець.