Röyksopp "Junior" (2009)

Перфектний електропоп від норвежців Röyksopp на їх 3-му альбомі "Junior". Ще одне танцювання на кістках 80-х доносить піплам істину в останній інстанції – мода модою, але талант (якщо він є) – не проп'єш.

Камаради Erlendа Øye з The Whitest Boy Alive закатали досконалий альбом на межі 70-х-80-х звучків, наповнений повним переліком хітів. Дитячі спогади живіші живих і норвежці свято дотримуючись заповітів Kraftwerk, Tangerine Dream та Space явили народу свої кіндерні переживання та бажання. В даному контексті варто також згадати ще й прибалтійський Зодіак та італійський Goblin.

За голосове наповнення можуть відповідати: сінтіпопери The Human League та Кейт Буш з Анні Ленокс. На джуніорному вокалі зажигають онлі дівчата, пацики забезпечують усю перфектну електронічку, не забуваючи і про живі інструменти (давнтемпова "Röyksopp Forever" з елементами вищевказаних піонерів електроніки та скрипочками).

Космічна тематика розкрита у всій красі дитячих фантазій. Мінімалізм доведений повного вилизону, про перфектні властивості якого, вже було згадано. Лолітні голосочки кобіт (Anneli Drecker, Karin Dreijer-Andersson (The Knife), Lykke Li та Robyn) в дусі "Joe Le Taxi" Ванесси Парадіс привозять хіти і тільки хіти ("Miss It So Much") передаючи салюти індітронікам Lali Puna та Postal Service. Наша Надто Сонна тут також б не загубилась.

Там, де немає інфантілу – виблискують інструментальні замальовки ("Happy Up Here", "Röyksopp Forever", "Silver Cruiser"). Де немає попередніх компонентів, вистрибують колючо-сексапільні денс-хіти з бластерною перестрілкою "This Must Be It", "Tricky Tricky", "True To Life" та "It's What I Want".

Але найбільшим зарядом хітового сексапілу відзначаються треки (за які б зараз вдавилась сама Мадонна) – скрипуче-глітчевий "Vision One" та кіндерсюпризна бомбочка альбому – давнтемпова "You Don't Have A Clue" з таким відомим з дитинства синтезаторним програшем.

З таким сильним та яскравим альбомом Röyksopp, якось не до виходу нового альбому Depeche Mode, де щось сумнівно, щоб були якісь сюрпризи. Усім, хто ріс в 70-80-х –"Junior" буде бальзамом на душу, для усіх інших – приємною несподіванкою від норвежських санта-клаусів.

1. Happy Up Here
2. The Girl And The Robot
3. Vision One
4. This Must Be It
5. Röyksopp Forever
6. Miss It So Much
7. Tricky Tricky
8. You Don't Have A Clue
9. Silver Cruiser
10. True To Life
11. It's What I Want

The Decemberists "Hazards Of Love" (2009)

Нова історія від портлендських концептуалістів The Decemberists про таку собі manimal Маргарет з частковими відсиланнями на стилістику рок-опери Jesus Christ – Superstar з альт-кантрі, барок-попним та інді-фолковим колоритом.

Після успіху попередньої казочки "The Crane Wife" (2006), яка пішла в народі просто на ура та згадуючи ще більш попередню диску "Picaresque" (2005) з хітом "We Both Go Down Together", від портлендських декабристів завжди очікується щось дуже цікаве.

Наратор починаючи "Hazards Of Love" з органної готики неспішно занурюється у лісові хащі, щоб за деякими фолковим кущами виявити галявини абсолютно тут несподіваного думу. Елементи бароко-попу несподіваного закінчуються запилонами в дусі Led Zeppelin, відсилаючи до Христа-суперстара в усій епічній красі. Альбом перетворюється на плетіння кошиків і незабаром з цих джунглів не вибратись.

Голоси мироносиць втягуються у пінк-флойдівську атмосферу, щоб обірватись кантрівськими слайдами, яким допомагає розгортати сюжет клавесин та акордеон. Тільки хаммонди намагаються вирулити це хитросплетіння на путь істинну ("The Hazards Of Love 2 (Wager All)").

Щоб оповідач не розслаблявся і не вганяв слухачів у сон своїм фолком, на сторожі стоять вже знайомі хард-рокові риффи, які "The Wanting Comes In Waves / Repaid" накладаються на жіночий вокал, а той час коли Колін Мелой виконує свою партію під клавесинчик. Прикольна акустика "An Interlude" приносить в 2-й частині диску одні нещастя, дісторшнуті гітари та дум ("The Queen's Rebuke / The Crossing"). Від попереднього речення портлендські мінестрелі рятуються дитячим хором вальсуючим під клавесин, атональністю та блюграсом.

Пацанва замахнулись на рівень Христа-суперстара і в них мейкнулось зовсім не біблійна історія, але не менш цікава та специфічна епіка. Явно не для профанних слухачів. Непідготовленому вуху продертись через ці хащі майже неможливо. Хто ж випливе на інший бік Місяця, той обов'язково отримає свою перлину. Такі закони усіх казок.

1. Prelude
2. The Hazards Of Love 1 (The Prettiest Whistles Won't Wrestle The Thistles Undone)
3. A Bower Scene
4. Won't Want For Love (Margaret In The Taiga)
5. The Hazards Of Love 2 (Wager All)
6. The Queen's Approach
7. Isn't It A Lovely Night?
8. The Wanting Comes In Waves / Repaid
9. An Interlude
10. The Rake's Song
11. The Abduction of Margaret
12. The Queen's Rebuke / The Crossing
13. Annan Water
14. Margaret In Captivity
15. The Hazards Of Love 3 (Revenge!)
16. The Wanting Comes In Waves (Reprise)
17. The Hazards Of Love 4 (The Drowned)