Вчені Університету Луїсвілль, Університету Джона Хопкінса і Об'єднаного центру штучного інтелекту Міністерства оборони США розкрили, що температура повітря прямо впливає на ймовірність передачі коронавірусу SARS-CoV-2. Про це повідомляється в статті, опублікованій в журналі PLOS ONE.

Вчені порівняли щоденні дані при низьких температурах і зареєстровані випадки COVID-19 в 50-ти країнах Північної півкулі в період з 22 січня по 6 квітня 2020 року. Виявилося, що з підвищенням температури повітря приріст нових випадків COVID-19 зменшується. Так, при температурі від 0℃ до 37 ℃, підвищення на 1,8 ℃ знижує зростання нових випадків інфекції на 1%.

Фахівці прийшли до висновку, що в літні місяці передача COVID-19 уповільнюється, як і інших сезонних респіраторних вірусів. Однак на зростання нових випадків впливають також інші фактори, в тому числі соціальна ізоляція і дистанціювання.

Відомо, що в літні місяці 2020 року в США спостерігалося збільшення захворюваності, проте вчені вважають, що, якби літні температури були низькими, число нових випадків було б ще більше.

Читайте більше актуальних новин на Вголосі: