Російські спецслужби проводять в Україні спецоперації, спрямовані на зміну влади. РФ намагається внести розбрат в українське суспільство за допомогою них.

Про це написав глава Служби зовнішньої розвідки Валерій Кондратюк у своїй статті для “Дзеркала тижня”.

“Ми фіксуємо спроби російських спецслужб проводити спеціальні операції для внесення розбрату в українське суспільство і підриву основ української державності”, – зазначив Кондратюк.

Він зазначив, що основну увагу приділяють дискредитації української національної ідеї та західного цивілізаційного вибору, а також демонстрації “штучності української ідентичності та держави”.

Крім того, Росія активно маніпулює фактором тимчасово окупованих територій, намагаючись протиставити народ України і “київську владу”, яка нібито змінила передвиборчі обіцянки щодо довгоочікуваного миру на Донбасі.

“Фактично, мова йде про спроби розпалювання на території нашої держави “війни всіх проти всіх” і проведення на цьому тлі політично диверсійної і/або силової операції зі зміни керівництва держави в середньостроковій перспективі”, – наголосив Кондратюк.

Він також додав, що “фірмовим інструментом” Росії стають провокації, використання агентури впливу, терор і політичні вбивства.

Як приклад він наводить вбивства розвідника Максима Шаповала і російського політика Дениса Вороненкова в Києві, контррозвідника Олександра Хараберюша в Маріуполі, а також вбивства російських політемігрантів Зелімхана Хангошвілі в Берліні (Німеччина) і Маміхана Умарова в околицях Відня (Австрія).

Нагадаємо, Кравчук поспілкувався з російськими пропагандистами та запросив Скабєєву до Києва: деталі та фото