ЛЬВІВ, 15 ЛИСТОПАДА, PRESSTIME.COM.UA. — Сьогодні у містечку Новий Калинів Львівської області відбулася урочиста церемонія проводів особового складу 56-го окремого вертолітного загону ЗС України сил Місії ООН у Ліберії восьмої ротації.

Про це повідомляє прес-служба Міноборони.

В урочистостях взяли участь заступник командувача Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Григорій Саковський, командний склад 13-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС України, представники органів місцевої влади, ветерани Збройних Сил, рідні і близькі миротворців.

Командир 56-го окремого вертолітного загону льотчик 1-го класу полковник Андрій Когут, який вже має досвід виконання миротворчих завдань у Сьєра-Леоне та Ліберії, доповів, що особовий склад загону, вертолітна і спеціальна техніка готові до виконання завдань за призначенням на землі Ліберії.

«У складі загону – кращі з кращих фахівців, які пройшли дуже прискіпливий відбір і у серйозній конкуренції вибороли право представляти Україну у далекій західно-африканській країні, – зазначив полковник Андрій Когут. – І я впевнений, що військовослужбовці 56-го ОВЗ восьмої ротації гідно продовжать справу попередників, які своїм високим професіоналізмом заслужили схвальних відгуків від керівництва Місії ООН у Ліберії».

Пізно ввечері зі Львівського аеропорту «Скнилів» літаком Ту-154 ДП Міноборони «Українська авіаційна транспортна компанія» перша група українських миротворців у складі 98 чоловік вилетить на Африканський континент.

Підготовка миротворців нової ротації проходила протягом майже чотирьох місяців на базі окремого полку армійської авіації 13-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС України, що дислокується на Львівщині. Екіпажі вертольотів Мі-24 та Мі-8, крім вивчення теорії, займалися бойовим злагодженням екіпажів, виконували польоти у простих і складних метеоумовах вдень і вночі. Середній наліт на одного льотчика склав 16 годин, а загалом протягом курсу підготовки пілоти налітали 600 годин.

56-й окремий вертолітний загін ЗС України виконує завдання у складі Місії ООН у Ліберії з січня 2004 року.

Загальна чисельність загону – 300 військовослужбовців. На озброєнні загону знаходяться 8 вертольотів Мі-8 та 6 вертольотів Мі-24. Серед основних завдань Місії ООН у Ліберії, що виконують українські авіатори, – перевезення персоналу Місії та високоповажних осіб, перевезення вантажів, медичне транспортування, евакуація поранених, польоти спостереження, повітряне супроводження переміщення військ.

З січня 2004 року екіпажі 56-го окремого вертолітного загону налітали понад 23 тисячі годин, перевезено 104 тисячі пасажирів та 2,5 тисячі тонн вантажу.