Суд над трьома поляками, котрих звинувачують в організації та нападі на будівлю Товариства угорської культури Закарпаття в Ужгороді, розпочався 13 січня. Справа викликала велике зацікавлення іноземних ЗМІ, оскільки зі свідчень підозрюваних можна виснувати, що за діями поляків стояв німецький журналіст. Проте слідчі досі його не допитали. Про це повідомляє інформаційна агенція TVP-info.

За «терористичну атаку» в Україні відповідають троє поляків: 28-річний Міхал П., 22-річний Адріан М. і 26-річний Томаш Ш. Перший із них пов’язаний із праворадикальною організацією «Фаланга», саме йому доручили підпал угорського культурного центру. Також він переконав співучасників, що цей напад спрямований на дискредитацію «українських бандерівців». Фактично, провокація мала призвести до погіршення українсько-угорських відносин.

Підпал будівлі Товариства угорської культури Закарпаття стався в ніч на 4 лютого 2018-го. Адріан М. намалював на стіні свастику і номер 88. Також він кинув у будівлю коктейль Молотова, але пляшка з бензином відбилася від стіни і згасла. Спроба Міхала П. була успішною. Томаш Ш. усе записував на відео. Потім вони повернулися до Польщі через Словаччину.

Іноземні ЗМІ, особливо німецькі, зацікавлені в розслідуванні цього злочину. Все через інформацію, яку надав один із підсудних, що ідея підпалу «угорського будинку» мала потрапити до скандального німецького журналіста. Його ім’я вказане в обвинувальному акті, який надіслав до суду Відділ боротьби з організованої злочинністю та корупцією Мазовецької національної прокуратури. Цей журналіст також побував в Україні, на окупованій проросійськими терористами території.

Підсудні засвідчили, що цей чоловік зустрічався з Міхалом П. у Берліні та передав йому 1000 євро. Журналісти TVP-info встановили, що польські слідчі досі не провели жодних слідчих дій із німецьким журналістом. Вони не просили й правової допомоги в Німеччині в цій справі. На запитання, чи мають намір прокурори пред’явити звинувачення цьому журналісту, вони відмовчуються.