Центральна виборча комісія 11 червня уклала угоду з ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Медирент» про послуги з підтримки систем на 15,63 млн грн.

Про це повідомляється у системі «Прозорро», передають Наші гроші.

Замовили модифікацію і підтримку інформаційно-аналітичної системи «Вибори народних депутатів України» Єдиної інформаційно-аналітичної системи «Вибори» для виконання актуальних вимог закону. Послуги нададуть поетапно до 18 червня, 1 липня, 19 липня і 20 серпня. Самі позачергові вибори до Верховної Ради України мають відбутися 21 липня.

На послуги ТОВ «Інфосейф Інноваційні технології» піде 6,88 млн грн, або 44% коштів.

Згідно пояснень «Медиренту», рентабельність становить не менше 12% собівартості.

Місячний тариф чотирьох головних програмістів, чотирьох адміністраторів баз даних і трьох менеджерів проекту становить 45 тис грн, а 23 інженерів-програмістів – 43 тис грн.

Закупівлю провели за переговорною процедурою через відсутність конкуренції, а також для забезпечення уніфікації, оскільки «Медирент» розробив цю систему. В обґрунтуванні ЦВК написала, що надати послуги у такі стислі строки може лише розробник системи.

Нагадаємо, у січні ЦВК так само замовила «Медиренту» модифікацію і підтримку інформаційно-аналітичної системи «Вибори Президента України» за 15,68 млн грн.

«Медирент» фігурує у справі про розтрати в Мін’юсті та «Укртрансгазі» і розробив за 0,83 млн грн. Єдину базу даних звітів про оцінку ФДМУ, платний доступ до якої оцінювачам і нотаріусам забезпечують чотири приватні електронні майданчики, що пов’язані між собою і мають один програмний код. Також «Медирент» володіє патентом на програмне забезпечення, завдяки якому посередницькі майданчики мають доступ до бази ФДМУ.

Засновниками «Медиренту» є Юрій Шутка і Роман Коваль, а директором – Юрій Боніславський, який у 2001-2008 роках очолював ДП «Інформаційний центр персоніфікованого обліку Пенсійного фонду України». Раніше його батько Анатолій Боніславський був замголови правління Пенсійного фонду, а у 2011 році – замдиректора згаданого ДП. Також у «Медиренті» працювала аналітиком Людмила Щипка, яка з 2000 року була замдиректора департаменту надходження доходів Пенсійного фонду.

У наглядову раду «Медиренту» входить Юрій Хандрос – помічник екс-нардепа Станіслава Довгого, батька нардепа Олеся Довгого з «Волі народу». Також Хандрос – бізнес-партнер Тараса Довгого і дружини іншого нардепа з «Волі народу» Максима Микитася Наталії.

За даними «Youcontrol», Хандрос був засновником ТОВ «Софткей Україна», яким нині володіють Анатолій і Дмитро Зараховичі. Крім того, Хандрос реєструвався власником ТОВ «Інфосейф», засновником якої теж був Дмитро Зарахович. Цією фірмою раніше керував Віктор Жора, співвласник субпідрядника «Інфосейф Інноваційні технології».