Зокрема, про це йдеться у відповіді секретаріату Кабміну на запит правозахисника Станіслава Батрина, яка є у розпорядженні Вголосу.

Ц своїй офіційній відповіді Кабінет Міністрів України повідомив, що розробником урядового рішення про призупинення процесу підготовки до укладання Угоди про асоціацію є Міністерство промислової політики України.

«Наголошуємо, що ані Мінпромполітики, ані будь - яке інше міністерство не вправі ініціювати прийняття рішення в даній сфері, оскільки це компетенції Президента України. Так, відповідно до ч. 1 ст. 53 ЗУ "Про Кабінет Міністрів України", право ініціативи у  прийнятті актів Кабінету Міністрів України мають члени Кабінету Міністрів України,  центральні органи виконавчої влади, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації, або ж Президент України», – каже Батрин.

«Проте, якщо акти уряду стосуються укладення міжнародних договорів України, то всі акти готуються в узгодженням із Законом України "Про міжнародні договори України" (що передбачає Постанова КМУ від 18 липня 2007 р. № 950 "Про затвердження Регламенту Кабінету Міністрів України"). В таких випадках, ініціатором будь - яких рішень щодо укладення міжнародних договорів (або відмови від їх укладення) є тільки Президент», – додав правозахисник.

Нагадаємо, київський юрист Станіслав Батрин направив до Окружного адміністративного суду м. Києва позов про визнання протиправним та скасування розпорядження Кабміну № 905-р від 21 листопада 2013 р., яким було зупинено процес європейської інтеграції України.