В Одесі 13 серпня активісти розставили 121 капкан у центрі міста - саме стільки українських політичних в’язнів та військовополонених в Росії та анексованому Криму. Таким способом свою підтримку бранцям висловили організатори акції – Українська гельсінська спілка з прав людини, Медійна ініціатива за права людини, Об’єднання родичів в’язнів Кремля, кампанія #SaveOlegSentsov, Кримська правозахисна група, Крим-SOS та інші.

Про це повідомляє "Главком".

Як повідомила координаторка "Медійної ініціативи" за права людини Марія Томак, це перша подібна регіональна акція. В Одесі акція триватиме до 18:00 13 серпня, а потім капкани в межах туру «В’язні Кремля» відправлять у Херсон, Запоріжжя, Харків та інші українські міста.

Понад сотню капканів із закритими щелепами в Одесі розмістили біля пам’ятника Дюку.

Саме тут в 2014-2015 роках збиралися одеські активісти Євромайдану. Крім капканів, в центрі Одеси активісти встановили інформаційні стенди із прізвищами політв’язнів та інформацією про них. Перехожим пропонували написати лист чи листівку для політв’язнів.

В межах туру по Україні також їздять представники правозахисних організацій та родичі політв’язнів. Зокрема, в Одесу приїхав брат «диверсанта» Євгена Панова Ігор Котелянець.

Як розповів Котелянець, який також є головою організації «Об’єднання родичів в’язнів Кремля», політв’язень Панов досі не отримує допомогу.

Також у всеукраїнському турі на підтримку полонених та в’язнів Кремля взяла участь тітка іншого політв’язня, відомого як «охоронець Яроша», Олександра Шумкова – Людмила Шумкова. Олександру інкримінували членство в «Правому секторі» та участь в бойових діях на сході України.

Зараз родичі та правозахисники чекають реакції та допомоги від президента – в травні вони зустрічалися із Володимиром Зеленським та пропонували створити в Офісі президента постійну посаду Уповноваженого з питань звільнення політв’язнів. На думку родичів, це має прискорити законодавче закріплення статусів політв’язнів, полонених чи заручників та їхніх родичів.

Як писав "Вголос", Україна передала РФ список бранців Кремля.