У Луганській області сконав Олексій Марков, командир батальйону "Призрак", який був помічений у розстрілах цивільного населення України.

Про це інформують декілька сепаратистських і російських ресурсів.

Так, повідомляється, що Олексій Марков розбився в аварії.

Відомо, що Марков - уродженець Москви і за даними російських медіа - "айтішник". У 2014 році відправився на Донбас "добровольцем" у складі так званої "ЛНР". Потрапив у батальон "Призрак". А в 2016 почав ним керувати.

Сепаратистський "Союз добровольців Донбасу" пише, що в момент смерті Олексій Марков командував "14-м батальйоном територіальної оборони Народної міліції ЛНР". Це формування, на яке переформатували "Призрак". Зазначається, що бойовики підрозділу зараз обстрілюють українські позиції в районі Бахмутської траси та Желобка - це ділянки, де регулярно стаються загострення.

Що відомо про "Призрак"

Слід зазначити, що батальйон "Призрак" - це російське збройне формування. У 2014 році його створив місцевий "польовий командир" Олексій Мозговий.

Бойовики цієї структури спершу контролювали район Антрациту, на Луганщині, де, за даними правозахисників з Truth Hounds, були зафіксовані розстріли цивільних та інші воєнні злочини. Також "Призрак" воював за Дебальцеве взимку 2015 року.

Мозговой

Як відомо, Мозгового вбилиу травні 2015 року. За деякими даними, ліквідували злочинця українські диверсанти з групи "Тіні". Хоча є інформація і про те, що знищити його могло тодішнє керівництво "ЛНР", у якого з Мозговим був конфлікт.

Після нього "Призраком" керував Олександр Костін - згодом він був "засуджений" у так званій "ЛНР" за розбій, мародерство й розстріл цивільного авто. Помер у в'язниці в травні 2020 року.