До такого висновку дійшли вчені з Університету Макмастера в Канаді, передає «Добрий лікар».

Традиційно діабет вважають невиліковною хворобою, але вчені довели, що це міф. Вони кажуть, що діабет є оборотним станом. Домогтися істотного прогресу можна всього за 4 місяці за рахунок інтенсивного лікування.

Під час клінічних досліджень комбінація з ліків, інсуліну, дієти і фізичних навантажень дозволила 40% пацієнтам з діабетом другого типу перейти в стан ремісії. А це суттєво відрізняється від стабілізації стану, при якому людина просто керує рівнем цукру в крові.

В майбутньому такий підхід в лікуванні діабету дозволить не просто брати хворобу під контроль, а домагатися стійкого одужання, щоб згодом просто ретельніше спостерігати за здоров'ям пацієнтів, запобігаючи рецидивам. Це дасть пацієнтам можливість істотно підвищити якість життя, їхня підшлункова залоза зможе відпочити, а рівень жиру в організмі знизиться, що спричинить більш стабільне вироблення інсуліну.

Діабетикам і раніше радили комбінувати ліки з фізичними навантаженнями і дієтою. Вчені вирішили перевірити інші методи на 83 добровольцях, яких розділили на три групи. У двох групах проводили персональні тренування, знизивши кількість їжі до 750 калорій на день. Половина учасників цих груп дотримувалася цих змін 8 тижнів, друга половина - 4 місяці. Третя група була контрольною, і в ній лікування діабету залишалося стандартним. По завершенні періоду експерименту всі його учасники відмовилися від лікування діабету.

Через три місяці 11 з 27 добровольців, які пройшли через 4-місячний курс, вступили в ремісію. У групі з 8 тижнями навантажень це вийшло лише у 6 з 28 осіб, а в контрольній групі - у 4 з 28.