Такий висновок за підсумками проведеного дослідження зробили представники наукового об'єднання зі штату Іллінойс, США, пише «Хроніка.інфо».

Звичка хвилюватися і нервувати статистично корелює з ожирінням, а не з схудненням, заявили дослідники. Більше того, вразливість людини перед стресом, який він відчуває від тих чи інших подій, може стати головною причиною збільшення маси тіла, вважають вони.

Цей висновок вчених базується на даних аналізу гормонального здоров'я в 2500 тисяч людей, чоловіків і жінок у віці 50 років і старше. Особливу увагу фахівці приділяли тому, наскільки високий у організмі учасників дослідження рівень гормону стресу кортизолу.

В результаті, навіть з урахуванням таких факторів, як вік, стать і хронічні хвороби, виявилося, що високий рівень кортизолу тісно пов'язаний з надмірною вагою у людей.

Прямий зв'язок між гормонами стресу і схильністю до повноти, на думку лікарів, – це небезпечний знак для тих, хто часто нервує і сприймає все зайве драматично. Потрібно вміти допомагати собі справлятися зі стресом, переконані автори дослідження.

«Не кожна людина може впоратися з усім стресом в житті, але в разі утруднення краще все-таки налаштовувати себе на пошуки оптимального рішення в ситуації, що виникла. Це вбереже від надмірного хвилювання, надзвичайно шкідливого для всього організму, адже багато людей, як відомо, можуть заїдати стрес», – висловилася в зв'язку з цим провідний автор проекту Сара Елейн Джексон.