Про це повідомив сьогодні головний дитячий ендокринолог Львівщини Юрій Єрін, інформує кореспондент «Вголосу».

«Вдома, в школі, на вулиці діти нервують, переживають, хвилюються, і все це негативно впливає на стан їхнього здоров’я. Бо стрес, як відомо, є провокатором розвитку багатьох захворювань, в тому числі і цукрового діабету, перебіг якого був прихований», – підкреслив ендокринолог.

За його словами, коли дитина перебуває у стресі, рівень глюкози в крові може різко підвищуватися. Якщо в нормі цукор коливається від 3,3 до 5,5 ммоль/л, то під час переживань – зростає до 7-ми і більше.

Дитячий ендокринолог певен, аби дати відсіч розвитку можливої хвороби, батькам треба бути ближчими до власних дітей.

«На відміну від дорослих діти більш схильні до психічної травми. Саме тому ми, батьки, маємо оберігати малечу та підлітків від нервових потрясінь», – наголосив Юрій Єрін і додав, що з кожним роком кількість хворих дітей на цукровий діабет зростає.  

За 10 останніх років кількість хворих дітей на Львівщині зросла втричі. Станом на 1 жовтня поточного року, в регіоні зафіксовано 472 випадки розвитку патології у пацієнтів віком до 18 років.

Серед інших факторів впливу на розвиток хвороби у дітей лікар назвав спадковість, ожиріння, інфекційні захворювання, а також зміни в імунній системі.

Нагадаємо, 4 листопада на Львівщині розпочалися Дні профілактики та раннього виявлення цукрового діабету.