Синод Російської православної церкви прийняв рішення щодо неможливості її подальшого перебування у євхаристійному спілкуванні з Константинопольським патріархатом.

Про це 15 жовтня після закінчення Синоду заявив глава Відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського патріархату митрополит Іларіон, пише “Інтерфакс”.

“На сьогоднішньому засіданні Священного синоду було ухвалено рішення про повний розрив євхаристійного спілкування з Константинопольським патріархатом”, — заявив він.

На сайті РПЦ оприлюднили частину відповідної заяви московських попів.

Там, зокрема, Вселенський патріархат звинувачують у “посяганні на чужі канонічні території та відмові від власних історичних рішень і зобов’язань”.

“Усе це виводить Константинопольский патріархат за межі канонічного поля і робить неможливою для нас пропозицію євхаристійного спілкування з його ієрархами, духовенством і мирянами”, — заявляють у РПЦ.

Також московські попи заявили, що “віднині і надалі до відмови Константинопольського Патріарха від ухвалених ним антиканонічних рішень для всіх священнослужителів РПЦ неможливе спільне служіння з кліриками Константинопольської церкви, а для мирян — участь у таїнствах, які здійснюють в її храмах”.

Раніше повідомлялося, що РПЦ планує прийняти “адекватну та жорстку” відповідь на рішення Константинополя надати Томос Україні.