Пожежа в Соборі Паризької Богоматері «повинна сприйматися як знамення і заклик до покаяння».

Про це заявив представник Російської православної церкви (РПЦ) при Раді Європи і Євросоюзі ігумен Філіпп. Його слова наводять російські ЗМІ.

Представник РПЦ вважає, що «подібні події в історії релігії завжди вважалися знаменням, яке спонукає покаятися, звернутися до Бога і виправити життя».

«Не думаю, що французи гірше нас, але, якщо ми не будемо дивитися на стан свого духу і виправлятися, то і нас можуть осягати подібні нещастя», – попередив він, пишуть «РИА Новости».

Ігумен Філіп наголосив, що всередині собору залишилася ікона Володимирської Богоматері, яку подарувавпатріарх Алексій II під час свого візиту в Париж у 2007 році. Доля святині поки невідома, підкреслив він.

Інший представник РПЦ, а саме заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків Російської православної церкви протоієрей Микола Балашов також сьогодні виступив із заявою, що пожежа, яка охопила Собор Паризької Богоматері, явила собою «страшне знамення».

«На Заході зараз перший день Страсного тижня. Велика втрата, страшне знамення, сенс якого нам ще треба повною мірою усвідомити, це спричиняє гострий біль, наповнює серця співчуттям, зближує нас з нашими західними християнськими братами», – сказав Балашов в коментарі ТАСС.

«І наша історія, і наша душа пов’язана з цією давньою твердинею Христової віри, яка сформувала ту Європу, яка нам невимовно дорога, яка навіть для найбільш самобутніх російських мислителів … була «країною святих чудес», – додав він.

Додамо, що на відновлення Собору Паризької Богоматері вже зібрали понад 700 мільйонів євро.