«ЗАЯВА
Республіканська партія України виступає проти політичного переслідування прем'єр-міністром Юлією Тимошенко Глави РПУ Юрія Бойка
м. Київ
15 червня 2005 р.

Президія Політради Республіканської партії України заявляє про початок політичного переслідування і безпрецедентного тиску на голову РПУ Юрія Бойко з боку прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко.

Протягом трьох місяців, з 11 березня 2005 р. на підприємствах НАК «Нафтогаз України» проводилася комплексна перевірка фінансово-господарської діяльності компанії в період керування нею Юрієм Бойко. Незважаючи на кількаразові заяви прем'єр-міністра Юлії Тимошенко про численні зловживання керівництвом НАК, комісія, що проводила ревізію діяльності підприємств, не знайшла порушень у роботі менеджменту «Нафтогаза України». Однак 15 червня всі силові відомства України одержали нове розпорядження прем'єр-міністра – провести повторну перевірку діяльності Юрія Бойка на посаді голови правління НАК «Нафтогаз України». Республіканська партія України розцінює дії глави уряду як політичне замовлення, спрямоване на дискредитацію голови РПУ.

Обвинувачення Юрія Бойка в пропажі 8 млрд. куб. м російського газу не мають під собою ніяких підстав. Наявність усього цього обсягу російського природного газу в підземних сховищах України підтверджено актами звірки наявності газу від 14 червня 2005 р., які підписали керівники ДК «Укртрансгаз» НАК «Нафтогаз України» і ВАТ «Газпром». Уряд України, і, зокрема, прем'єр-міністр, не може не знати про це, оскільки газові відносини з Росією є стратегічними для держави.

Республіканська партія України заявляє, що політичне переслідування одного з кращих керівників країни – Юрія Бойко здійснюється з метою приховати некомпетентність Кабінету Міністрів у рішенні стратегічних газових питань, а також повний провал в енергетичній політиці країни. Президія Політради РПУ заявляє про те, що подібними діями глава уряду впроваджує в Україні політику подвійних стандартів, що буде мати згубний для держави ефект».

Прес-центр РПУ