Про це він повідомив Вголосу.

За словами юриста, є підстави стверджувати, що голосування у парламенті, яке мало місце 16 січня 2013 року, відбулося з порушенням Регламенту Верховної Ради.

«Всі дії і рішення парламенту мають свою процедурну форму для того, щоб вважатися чинними та такими, що відповідають Конституції», – наголосив він.

За словами Батурина, по-перше, рішення Верховної Ради щодо проектів законів, постанов, інших актів Верховної Ради приймаються лише з питань, включених до порядку денного пленарних засідань Верховної Ради до початку пленарного засідання (ч. 6 ст. 47 Регламенту). 16 січня, на його думку, відбулося фальшування порядку денного.

По-друге, як наголошує Батрин, Верховна Рада приймає рішення виключно на її пленарних засіданнях після обговорення цих питань (ч. 1 ст. 47 Регламенту). Натомість, керуючий засіданням не допустив законопроекти до обговорення.

«Найбільш важливо те, що стаття 37 Регламенту ВРУ передбачає, що голосування здійснюється кожним народним депутатом особисто за допомогою електронної системи або шляхом підняття руки. Разом з тим, голосування шляхом підняття руки можливе виключно у разі відсутності технічної можливості голосування за допомогою електронної системи», – підкреслив юрист.

«Як відомо, жоден компетентний орган не встановив і не надав такого висновку про те, що електронна система, яка призначена для голосування, була технічно несправною.  З огляду на викладене, народні депутати не мали права переходити до голосування шляхом підняття руки», – додав Батрин.

Нагадаємо, що ВРУ вчора прийняла бюджет та «наштампувала» ще 11 законів, які суттєво обмежили права громадян України.

За інформацією ЗМІ, Янукович підписав 5 з цих законів. Натомість на сайті президента вони поки не оприлюднені як підписані.