Про це повідомив начальник ГУ МВСУ у Львівській області, генерал-майор Олександр Рудяк під час зустрічі з журналістами сьогодні, передає кореспондент Вголосу.

Олександр Рудяк зазначив, що справа порушена за фактом перешкоджання роботі, але не проти окремих осіб, а депутатів допитують, як свідків.

Відповідаючи на запитання журналістів про те, чи не є допити депутатів у правоохоронних органах способом «тримати на повідку» народних обранців у передвиборчий період, Олександр Рудяк наголосив, що міліція перебуває поза політикою.

«Скажіть, будь ласка, чи закриває хтось рота тим депутатам, яких викликають (на допит – Вголос), обов’язок кожного громадянина України, отримавши повістку, прийти до слідчого. Друга ситуація полягає в тому, що справа порушена не проти осіб, - вона фактова. Зараз справа розслідується і може бути закрита або направлена до суду, – залежно від рішення суду. В цьому випадку абсолютно некоректно говорити про тиск», – наголосив Олександр Рудяк.

Він офіційно заявив, що на час його брифінгу ні в прокуратурі, ні в Службі безпеки України, ні в міліції Львівщини не було жодної заяви про тиск на ту чи іншу особу за расовою, національною, мовною чи політичною приналежністю не було.

«Не розумію чому виклик політиків до слідчих називають тиском. Якби слідчий щось вимагав, наказував щось робити, тоді це можна називати тиском. Але якщо він опитує людину по відомих йому фактах, обставинах, а потім каже «До побачення!», це не можна назвати тиском», – пояснив головний міліціонер області.

Нагадаємо, 19 вересня депутата ЛОР Ірину Фаріон допитали у Галицькому райвідділі міліції м. Львова.

Як писав Вголос, після акцій на захист державної мови біля Львівської обласної ради було порушено дві кримінальні справи стосовно цих подій.