„Сьогодні доцільно зосередитися на питаннях партійного будівництва, подальшої діяльності партії, стратегії і тактики та участі у виборах 2006 року”, - так окреслив основні напрямки роботи Народного Руху України голова партії, міністр закордонних справ України Борис ТАРАСЮК, виступаючи на черговому засіданні Центрального Проводу Руху.

Говорячи про партійне будівництв, Б.Тарасюк зазначив, що за два роки лави Руху зросли на 54 відсотки, а за першу половину цього року – на 15, повідомляє прес-центр Руху. Але, на переконання голови Руху, треба приділити увагу партійній дисципліні, яка необхідна для забезпечення ефективної діяльності партії: „Кожен член Руху мусить неухильно дотримуватися партійної дисципліни, рішень керівних органів Руху. Успіх кожного із членів Руху — це успіх всієї партії. В той же час кожен рухівець повинен знати, що за ним стоїть вся партія; усвідомлювати, що тільки членство в Русі дає йому реальний шанс сповна реалізувати свої здібності, що тільки Рух здатен забезпечити йому досягнення його мети”.

Одне з найважливіших питань - майбутні вибори, вибір політики та формату співпраці Руху із іншими партіями українського політикуму.

„Найбільш близькими до Руху з точки зору ідеологічних позицій та програмних документів є Українська народна партія, Партія „Реформи і порядок”, Конгрес українських націоналістів. Відповідно доцільною є якнайглибша співпраця із даними політичними силами. Варіант спільної участі Руху із іншими партіями у парламентських перегонах-2006 визначений рішенням з`їзду Руху. Хочу нагадати, що 9 липня на з’їзді „Народного союзу „Наша Україна” я від лідерів чотирьох партій оголосив вітання делегатам і закликав до створення широкої об’єднаної коаліції для перемоги на наступних виборах”, - зазначив Б.Тарасюк.

Б.Тарасюк також підкреслив, що Рух „повинен продовжувати курс на те, щоб творити широку виборчу коаліцію на базі партій, що підтримували Віктора Ющенка на президентських виборах. Головне, щоб Рух, незважаючи на будь-які політичні конфігурації, залишався єдиною партією”.

Голова Руху вважає, що необхідно працювати з нинішньої опозицією. Політик зазначив, що сьогодні окремі політичні сили та політичні діячі зайняли шкідливу для національних інтересів України позицію стосовно неприпустимості будь-якої співпраці з опозицією.
„Рух, будучи завжди опозиційним за своєю сутністю, за своїм духом і перебуваючи більшу частину свого існування в опозиції до влади, завжди виступав і виступає за конструктивний діалог між владою та опозицією. Шлях взаємний звинувачень — шлях у нікуди. У зв’язку з цим вважаю за необхідне звернутися до Президента держави з метою реалізувати ідею, з якою виступала „Наша Україна”, будучи в опозиції щодо проведення постійно діючого круглого столу всіх політичних сил. А також звернутися до лідерів політичних партій відносно того, щоб поновити діяльність у загальнонаціональному масштабі політичної ради, якам існувала, коли ми перебували в опозиції”, - наголосив голова Руху.