Президент Володимир Зеленський вірить, що Україна та Росія досягнуть домовленостей щодо транзиту газу на прийнятних для України умовах.

Про це він заявив на спільній з Ангелою Меркель пресконференції у Берліні, повідомляє “Європейська правда“.

“Що стосується ризиків… У нас закінчується контракт у кінці цього року. Але зараз ми ведемо перемови. І я думаю, що найближчим часом наші групи сядуть, і я впевнений, що ми домовимось, і ніхто Україні не буде, вибачте за такі слова, викручувати руки”, – сказав Володимир Зеленський.

Крім того, Зеленський обговорив розбіжності в позиціях України та Німеччини щодо будівництва газопроводу “Північний потік-2”.

“Не секрет, що наші позиції щодо проєкту “Північний потік-2″ є діаметрально протилежними. Водночас ми вдячні за готовність до предметного діалогу з боку Німеччини щодо цього непростого питання”, – сказав Зеленський.

Глава Держави зазначив, що отримав підтвердження від Меркель, “щоб українська ГТС була заповнена газом”.

Меркель наголосила, що питання будівництва “Північного потоку-2” і транзиту газу через територію України є тісно пов’язаними.

“Я постійно говорила російському президенту, що для мене питання транзиту газу через Україну має дуже важливе значення. Президент Путін мене завжди запевняв, що він знає про це”, – сказала вона.

Нагадаємо, “Газпром” вважає, що укладення контракту на транзит газу з Україною на європейських умовах є неможливим через відсутність у країні необхідних для цього структур.

Як писав “Вголос”, Німеччина наполягає на продовженні газового транзиту через Україну.