У період, коли розпочинаються жнива, аграріїв зазвичай цікавить, скільки вони зберуть та що з цього зароблять. Проте погодні умови, людський вплив та непердбачувані ситуації часто провокують втрату урожаю.

Запобігти втратам урожаю від пожежі зовсім не складно, потрібно організувати охорону полів, заборонити розпалювання багать та дотримуватися основних правил пожежної безпеки.

«Це все починається з виїзду техніки на поле. Вона має бути забезпечена іскрогасниками, вогнегасниками та водою. Але для цього всього потрібно, щоб працівники, які виїжджають на цій техніці, в першу чергу  пройшли інструктажі та були ознайомлені із правилами пожежної безпеки», – розповів кореспондентові «Вголосу» Орест Галонько, начальник відділу пожежної безпеки.

Також чоловік додав, що існують певні вимоги щодо розмітки поля. По-перше,  смуги, що окреслюють ділянку, повинні бути на відстані чотирьох метрів від доріг. Поля ж одне від одного потрібно відділяти 8-метровою дистанцією.

Однією із оновних причин виникнення пожеж часто є людський фактор.

«Нерідко таке стається через комбайнерів. Чоловіки дозволяють собі закурити, після чого просто кидають недопалки під ноги. Також бувало, що працівники виїжджали на поле на несправній техніці. Дуже часто причиною виникнення пожеж є підпал стерні. Це роблять, щоб зекономити на проорюваванні, проте про наслідки для урожаю та екологічної системи не думають», – додав Галонько.

Нагадаємо, що внаслідок підпалу стерні, у серпні цього року на Львівщині вже сталися дві пожежі.