Професор Тетяна Кисельова розповіла, що можна налагодити порушений обмін речовин і знизити ризик розвитку діабету, якщо на постійній основі їсти цукрознижувальні рослинні продукти.

Про це пише ukrhealth.net.

Зокрема, для цього дуже добре підходять огірки, в яких міститься пектин, який надає регулюючу дію на імунну систему кишечника, виводить токсини і надлишок глюкози, має антимутагенну дію. Як джерело пектину можна використовувати лимон, буряк і огірки. А огірковий пектин викликає ще й збільшення секреції інсуліну, сприятливо діє на обмін жирів.

Огірок дуже добре поєднувати з редискою, петрушкою, кропом, кінзою і листям салату. Такий мікс виводить з організму надлишки води і глюкози.

Швидке поширення захворюваності на діабет набуло характеру “неінфекційної епідемії” у всьому світі. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, в 2025 році буде зареєстровано близько 500 мільйонів пацієнтів з цим діагнозом.

Лікарі нагадують, що людям після 40 років потрібно обов’язково контролювати рівень цукру в крові, навіть якщо немає специфічних симптомів. Справа в тому, що діабету, який руйнує судини і провокує захворювання серця, передує предіабет, і його дуже важливо виявити вчасно.