Віце-прем’єр з євроінтеграції Олег Рибачук повідомив, що Україна подала для розгляду всі документи на отримання статусу країни з ринковою економікою а також отримала завірення від Брюсселю, що всі документи будуть розглянуті і рішення буде прийняте незабаром. Про це він заявив в інтерв’ю «5 каналу» у вівторок.

Щодо мандату про пом’якшення віз, за словами Рибачука, єврокомісар Беніта Ферраро Вальднер сама порушила це питання і сказала, що «протягом місяця такий мандат буде наданий і до саміту Віктор Ющенко – Тоні Блер будуть результати».

За словами Рибачука, підписана у вівторок угода з Євроінвестбанком дає України доступ до інвестицій. «Мене завжди «давила жаба», що ми не мали доступу до цього банку… Ми отримали можливість доступу до 250 мільйонів мінімум євро найближчим часом на програми – транспортний коридори, енергосектор, телекомунікації, екологія». При цьому він зазначив, що перший проект може бути підписаний до кінця цього року.

Рибачук також зазначив, що наступною угодою після 2007 року – закінчення угоди про план дій Україна – ЄС та 2008 року – закінчення дії угоди про партнерство та співробітництво, українська сторона очікує підписання наступної угоди. За його словами, це може бути угода про асоційоване членство чи поглиблена угода, але головне, на думку Рибачука, «щоб там був пункт, який каже про європерспективи України».

Нагадаємо, що 21 лютого 2005 року Україна і ЄС затвердили трирічний План дій, який передбачає активізацію співпраці, але не включає чітких євроінтеграційних перспектив для України, чого добивалася українська влада.

Українська правда