Нове політичне формування очолить позафракційний депутат Ігор Рибаков, повідомляє «Українська правда».

Про те, що неформальна депутатська група Рибакова готується узаконити своє існування, розповів член групи Геннадій Задирко, у минулому "бютівець".

За його словами, на даний момент група проходить процедуру реєстрації, після чого про її створення буде оголошено з парламентської трибуни.

Таким чином, у Верховній Раді з'явиться шоста за рахунком фракція у складі 18 осіб.

Як відомо, з ухваленням Верховною Радою нового закону про регламент народні депутати можуть об’єднуватися в групи, які будуть мати права фракції. Для цього парламентарям потрібно зібрати не менше 15 осіб.

«У вівторок ми зібралися й вирішили, що вже дозріли для створення своєї фракції», - зазначив Задирко, додавши, що його група не буде поступатися «в потужності» Блоку Литвина, а згодом - і Компартії.

На засіданні у вівторок також було ухвалене рішення, що головою фракції стане сам Ігор Рибаков, а його заступником - Володимир Каплієнко.

За інформацією видання, у групу, зокрема, увійдуть екс-"бютівці" Петро Гасюк, Арнольд Радовець, Олександр Буджерак, колишній "нунсівець" Іван Плющ.

При цьому Рибаков і його соратники на досягнутій кількості членів фракції зупинятися не будуть.

«Я особисто веду переговори з кількома людьми, і незабаром у нас буде поповнення, однак заздалегідь я не хочу уточнювати, хто саме», - зазначив газеті Олександр Буджерак.

Якщо ж депутати Рибакова не зуміють пройти реєстрацію до 2 грудня, презентацію своєї фракції вони відкладуть до 14 грудня.

"Ми запланували помпезну презентацію, куди будуть запрошені не тільки наші соратники, але й засоби масової інформації, щоб усі відчули, яка потужна сила з'явилася в українському парламенті", - заявив Задирко.

Також він уточнив, що група створюється не на противагу Партії регіонів. "Ми будемо займати яскраво виражену державну позицію", - запевнив Задирко.

Члени інших фракцій без ентузіазму спостерігають за задумом Рибакова й називають його формування "будинком пристарілих".

«Рибаков хоче таким чином задовольнити свої особисті амбіції, хоча реально його фракція ні на що не вплине: скажуть голосувати - всі дружно будуть голосувати», - сказав співрозмовник видання.