Урядовці вкотре показали свою любов до мистецтва, своє прагнення підтримати культуру. Площа Митна, де знаходиться Музей І. Г. Пінзеля, була свідком ще одного шоу від Садового – брудно, купа сміття, сіра споруда музею і жодного „Саду живих скульптур”. Пан мер тримає свою марку. Які Музеї? Який Пінзель?

Кілька місяців тому було офіційно узгоджено „План заходів щодо проголошення 2007 року роком Пінзеля” (див. тут) Саме 18 травня, в День Музеїв, Пінзель повинен був повернутись до Львова, де колись творив своє мистецтво.

18 травня 2007 року. …З підземного переходу перед площею Митною чути якусь попсу, люди чекають на маршурутки, інші їдять хот-доги, їдять сємочки і плюють у фонтан з уже давно не пісяючим хлопчиком-українцем (він терпить!), тьма голубів діловито обсирає площу. А в сірій споруді, з якоюсь ніби нашвидкуруч зробленою вивіскою „Музей І. Г. Пнзеля” (напис можна розгледіти тільки з мінімальної відстані) стоять собі скульптури. Маю надію, що їм абсолютно байдуже до того, скільки людей прийде на них подивитись – вони вже такого натерпілися на своєму віку, що подібні дрібниці їх не можуть хвилювати. І Пінзелю також усе це абсолютно паралельно. Він творив для Бога. А от містові, яке претендує на те, щоб називатися культурним центром, якось не випадає не віддавати належної шани творам маестро Пінзеля; тим творам, завдяки яким Львів, можливо, таки колись і вважатимуть перлиною Європи. Якщо, звичайно, Львів зуміє показати ці твори Європі…

Але не тратьте, куме, сили – спускайтеся на дно. Колись пан Садовий говорив, що Львів розвиватиметься за рахунок історичної спадщини. Практика ж щоденного львівського життя переконує, що для наших урядовців слова і дії – феномени з різних часових вимірів і паралельних просторів. Садовий наговорив сім мішків гречаної вовни – все, що треба для того, щоб виборці за нього проголосували… Йому було і є цілком байдуже, що по-суті майже всі музеї перебувають у власності Обласної Ради. Його це не цікавило перед виборами, тим більше не цікавить після виборів.

Отож є офіційний план святкування року Пнзеля і це всього лише пусті слова. Як завжди.

„Організація шоу „Сад живих скульптур” на відкритті виставки робіт Пінзеля у Музеї І. Г. Пінзеля – 18 травня 2007 року.” (відповідальні: А. Садовий, Ю. Кучерявий, Т. Едер) - скульптури не тільки живі, а й відсутні, а шоу ще буде, і не без Садового, яке ж без головного героя.

„освітлення експозиції” (відповідальний А. Садовий) – ага, поставили кілька лампочок, світліше не стало все одно

„Зовнішнє освітлення” (відповідальний А. Садовий) – Освітлення немає. А навіщо?

„Відновлення фасаду, даху та сходів будинку Музею Пінзеля”( відповідальний А. Садовий) – колись, якось, Бог дасть, зробимо… Може, перед наступними виборами?..

„Впорядкування площі Митної” ”( відповідальний А. Садовий ) – „ллються рожеві сиропи...”

„Організація оглядових екскурсій на вежу” (відповідальні: В. Косів, Б. Возницький) - мрія божевільних

„Виготовлення великоформатного плакату „2007 рік – Рік І.Г. Пінзеля” (відповідальні: Б. Візницький, Дорощук)– так так, звичайно, є один невеликий плакатик у Музею

„Виготовлення та розміщення інформації про Рік І. Г. Пінзеля на сіті-лайтах в якості соціальної реклами” – ой нема, ой нема і не буде...

„Виготовлення та розміщення білбордів з помоцією Року Пінзеля” – щасти наступного разу, шукай далі

„Виготовлення великоформатного банера для Музею Пінзеля „ – цікаво, де ж його побочити можна? точно не біля Музею Пінзеля.

„Зйомки та демонстрація фільму”

„Демонстрація фільму про роботи видатного скульптора І. Г. Пінзеля” – ...Возницький в головній ролі... але й того ще нема.

„Підготовка делегації ЛОДА до Лейпцігана презентацію альбому І. Г. Пінзеля» – Цього вони точно не упустять. Цікаво, хто поїде?

Це ще не всі обіцянки, фантазія у львівських господарів буйна, тут без шизоаналізу ніяк не обійтись (до речі, чим зайнятий наш львівськоратушевий Шаман? Охмуряє свого шефа? Проводить психотерапію під гаслом: Та плюнь, та розітри, та не бери в голову?..).

Але як би там не було, але ще один лохотрон успішно сходить нашій владі з рук. А культура? Культура закрита на ремонт, на вічний і безтерміновий переоблік – приходьте завтра... Сьогодні влада ділить землю і майно.