Відразу після того, як Міська виборча комісія затвердила Андрія Садового на посаді міського голови Львова, він запланував термінове засідання виконавчого комітету. Анонс засідання разом із підготованим порядком денним опублікували на сайті Львівської міської ради. Однак, через деякий час його раптово скасували.

Офіційно причин такої раптової зміни в мерії не повідомили. Однак, як стало відомо "Вголосу" з власних джерел, на заваді стала принципова позиція секретаря Львівської міської ради Анатолія Забарила щодо одного з питань, які були внесені до порядку денного.

Йдеться про затвердження містобудівних умов та обмежень для будівництва комплексу багатоповерхівок на вул. В. Щурата. Під це будівництво чиновники збиралися віддати 2,6 га ще не забудованої землі.

На цю аферу зокрема звернув увагу нардеп від "Європейської солідарності" Олег Синютка.

"Чергова спроба нової-старої міської влади Львова дати старт ще одному будівництву. Тепер уже на декількох гектарах площі в районі вулиці Щурата, де переміг на виборах чинний міський голова. Замість висоти будинків не вище 35 м і відсотком забудови 27%, як це передбачено Планом зонування території Шевченківського району, планується висотність будинків 55 м і відсоток забудови 40%. Такі рішення підтверджують те, що запущена міською владою "легенда про узурпацію" є нічим іншим, як бажанням перевернути все з ніг на голову, а в цей час продовжувати безконтрольно і безкарно грабувати місто. Необхідно надзвичайно ретельно поставитись до розподілу обов’язків між гілками міської влади та посилити контроль і відповідальність за рішення у сфері містобудування в місті Львові. Будівельну мафію, яка немає нічого спільного з відповідальним будівництвом, необхідно зупинити", - написав Синютка у своєму "Фейсбуці".

Про найважливіші події останніх днів у Львівській міській раді читайте у статті: Хто і чому узурпував Львів?

Нагадаємо:

  • У вівторок, 24 листопада у межах чинного законодавства розпочала свою роботу Львівська міська рада 8-го скликання. Новобрані депутати виконали рішення Львівської територіальної виборчої комісії, яка згідно з чинним законодавством, є єдиною уповноваженою скликати перше засідання новообраної ради, і провели сесію.
  • На засідання зібралися представники “Європейської солідарності”, “Свободи” та “Варти”. Тим часом фракції “Самопомочі” і близького до неї “Голосу” всупереч законодавству виконали вказівку міського голови Андрія Садового та проігнорували зібрання.
  • Як з’ясувалося згодом, Садовий разом з депутатами від “Самопомочі” й “Голосу” намагалися затягнути з проведенням першого засідання нової Львівської міської ради, щоб дати можливість розпродати землі в громадах, які приєдналися до Львівської ОТГ, але поки ще не підпорядковуються Львівській міській раді.
  • Пізніше, щоб скомпроментувати депутатський корпус, який всупереч погрозам Садового зібрався на перше засідання, заступник міського голови Любомир Зубач і сайт дружини мера “Захід.нет” поширили фейк про “фінансовий колапс у селах Львівської ОТГ”.
  • У середу, 25 листопада, представники усіх фракцій новообраної Львівської міської ради зібралися на спільну зустріч з міським головою Львова Андрієм Садовим. За її результатами депутати від «Європейської солідарності», «Свободи», «Варти», «Голосу» та «Самопомочі» разом скерували звернення до ТВК з проханням максимально пришвидшити публікацію результатів виборів міського голови і оприлюднити протокол першого засідання сесії. ТВК виконана прохання у той же вечір. Садового офіційно затвердили мером.
  • Вже наступного ранку Садовий запланував термінове засідання виконавчого комітету, щоби розглянути низку майнових і земельних питань. Однак після того, як депутати дізналися і повідомили в ЗМІ, що на цьому засіданні збираються протягнути одне зі скандальних рішень, Садовий його скасував.