Про це йшлося на сьогоднішній зустрічі бібліотекарів, інформує кореспондент Вголосу.

Зокрема, трудовий колектив ЦБС та міська організація ветеранів України не підтримують зміну графіку роботи бібліотек із 13:00 до 21:00 години, який запропонувала начальник управління культури ЛМР Ірина Подоляк.

Зараз більшість львівських бібліотек працюють з 10:30 до 19:00 без офіційної перерви на обід.

Протест підтримала й Львівська міська організація ветеранів України.

Як відзначила провідний бібліотекар філії ЦБС №5 для дорослих у місті Львові Ірина Скобелєва, графік роботи бібліотек, запропонований Іриною Подоляк, мусить бути відкинутий, оскільки  він є економічно недоцільним і направленим проти державної політики енергозбереження.

За словами Скобелєвої, новий графік роботи бібліотек із 13:00 до 21:00 години є грубим порушенням Конституції України, трудового законодавства, законодавства про охорону праці та прав людини.

Також вона відзначила, що наразі бібліотеки міста Львова знаходяться у жахливому стані, для прикладу: у філії № 14 вже два роки немає світла і тепла: опалення працює від електрики; у філії № 16 вже 4 роки немає туалету не тільки у приміщенні бібліотеки, але й у дворі; у цій же філії № 16 уже 4 роки немає й води: бібліотекарі приносять пляшки із водою із дому; у філії № 5 не зроблено запланованої зміни системи опалення і до відкриття опалювального сезону навіть ще не готова проектна документація.

«Це натуральний геноцид бібліотекарів», –  наголосила Ірина Скобелєва.

Бібліотекар також додала, що «крокуючи у Європу, на Вільнюський Саміт, світова громадськість повинна знати, з якими здобутками у культурі йде в Європу культурна столиця України – місто Львів, на чолі із міським головою Садовим».