Як повідомили інформаційні агентства і більшість друкованих ЗМІ, 10 травня Львівська міськрада ухвалила рішення підтримати заяву фракції ВО "Свобода" у міській раді щодо демонтажу символів імперсько-більшовицького панування. За цю ухвалу проголосувало 50 депутатів із 57 зареєстрованих.

При цьому абсолютна більшість із них у своїх повідомленнях поряд із висловом «демонтаж символів імперсько-більшовицького панування» використали і конкретніше його трактування: «демонтаж радянських пам’ятників». Цього не заперечують і лідери ВО «Свобода», а прес-служба Львівської міської організації ВО «Свобода» ще 10 травня розіслала у всі ЗМІ повідомлення про рішення Львівської міської ради під заголовком«Львівські депутати підтримали ВО "Свобода" щодо демонтажу радянських пам'ятників» 

Сьогодні ж журналісти отримали від прес-служби Львівської міської ради звернення до ЗМІ, текст якого подаємо зі збереженням оригінального правопису:

«11 травня в інформаційній агенції ИТАР-ТАСС з посиланням на прес-службу Львівської міської ради, а також у інших українських та іноземних засобах масової інформації була поширена неправдива інформація, з якої випливало, що під час засідання сесії Львівської міської ради було прийняте рішення про демонтаж радянських пам’ятників у Львові.

Повідомляємо, що дана інформація не відповідає дійсності – жодного рішення про знесення пам’ятників під час засідання сесії Львівської міської ради не приймалося. Натомість, ЛМО ВО «Свобода» оприлюднила заяву «щодо демонтажу символів імперсько-більшовицького панування».

Львівська міська рада просить усіх хто розповсюдив дану інформацію спростувати її».

Ми вважаємо неправдивою саме інформацію прес-служби Львівської міської ради.

Прес-служба збрехала двічі. По-перше, ЛМО ВО «Свобода» не просто «оприлюднила заяву «щодо демонтажу символів імперсько-більшовицького панування», а ця заява була проголосована депутатами, а відтак стала їх рішенням.

По-друге, міськрада проголосувала в тому числі й за знесення радянських пам’ятників у Львові, бо саме пам’ятники вважаються одним із різновидів символів імперсько-більшовицького панування.

Ми також розглядаємо дану заяву як спробу міського голови Львова Андрія Садового відмежуватися від цього рішення депутатів, що, на наш погляд. як мінімум, некрасиво та непорядно. Мер повинен зайняти позицію, а не крутити хвостом!