Львівську міську раду в четвер, 14 лютого, пікетували жителі району Знесіння, що у Львові та мешканці сіл Кривчиці, Муроване, Лисиничі, Сороки-Львівські. Люди вимагали не будувати сміттєвий завод на вул. Пластовій, 13 у Львові.

Про це повідомляє власкор ІА "Вголос".

Львів'яни стверджують, що на території району Знесіння є багато екологічно небезпечних підприємств та аварійні очисні споруди, через що сміттєвий завод не можна споруджувати на вул. Пластовій. Місцеві мешканці також наполягають на проведенні екологічної експертизи.

"Ми не проти сміттєвого заводу, проте ми не хочемо, щоб його будували на очисних спорудах. Ми вимагаємо провести аналіз стану екології", — наголосив член виконавчої ради ГО "Відродження Знесіння" Михайло Крутяк.


Житель Знесіння додав, що вони планували провести масштабнішу акцію протесту, проте автобуси, які люди заздалегідь замовили, напередодні відмовились їх везти.

"Автобуси затримали. Багато АТП відмовлялись нас везти. Ви думаєте, що Садовий не має впливу на бізнес? Ні, має" , — пояснив Михайло Крутяк.


Еколог Ігор Муравський наголосив, що сміттєвий завод, який Львівська міська рада хоче побудувати на Знесінні, буде екологічно небезпечним.

"Ніякий це не завод. Це потужна сортувальна лінія. Тобто, все, що можна продати, буде відбиратися та сортуватися. Те, на чому не можна заробити, складатимуть у спеціальні ємкості, в яких відбуватиметься прискорена ферментація. Тобто утворюватиметься гній, з якого випаровуватимуться у повітря шкідливі викиди, чим дихатимуть львів'яни та жителі довколишніх сіл. А далі цим же непотребом із важкими металами рекультивовуватимуть Грибовицьке сміттєзвалище", — пояснив еколог.

"Екологічна катастрофа у же є. Так, у Збиранці (село поблизу Грибовицького сміттєзвалища. — Ред.) з десятьох народжених дітей троє мають онкологічні захворювання. Діти народжуються з шістьма пальцями", — додав Муравський.

Громадський активіст Рустам Курбанов зазначив, що зі 100 % твердих побутових відходів, які вивозять у Львові, лише 7 % продукує населення. А 93 % — це будівельне, медичне та промислове сміття.

"ЛКП "Зелене місто", яким керує депутат Київської міської ради від "Самопомочі" Вадим Ноздря, возило священиків до Ізраїлю, у місто Тель-Авів, щоб показати, що там працює схожий завод до того, що планують будувати у Львові. Але це брехня, ці заводи категорично відрізнятимуться один від одного. В Ізраїлі завод будували приватні інвестори за 111 мільйонів доларів. Власники заводу в Ізраїлі володіють цементним заводом та мають стосунок до охорони навколишнього середовища. Також вони за кілька років планують зі сміття отримувати RDF-паливо", — наголосив Курбанов.


Активіст додав, що таке ж паливо планують виробляти й у Львові та продавати за безцінь компанії ДТЕК, що у власності олігарха Ріната Ахметова.

"Компанії Ахметова на вул. Пластовій уже виділили земельну ділянку в 5 га. Вочевидь, схема буде такою: міська рада привозить на завод сміття, видобуває з нього паливо та продає компанії Ахметова, яка втридорога перепродує її населенню", — додав Рустам Курбанов.

Учасники акції протесту заявляють, що не допустять зведення сміттєвого заводу на вулиці Пластовій, 13.

Нагадаємо, 18 липня під час громадських слухань проти будівництва сміттєвого заводу на вулиці Пластовій, 13, що у Львові, проголосувало 325 жителів Личаківського та Шевченківського районів.