Про це повідомляє кореспондент «Вголосу».

Люди зібралися біля будівлі суду з плакатами «Руки геть від «Рондо» та «Руки геть від закладів культури».

Як ідеться у відкритому листі президента спортивно-танцювального клубу «Рондо» Євгенії Сорокіної, протягом тривалого часу вони орендували приміщення для занять танцями в КТЗ «Романтик». У цьому залі постійно проводили всеукраїнські та міжнародні змагання зі спортивних і бальних танців, а також репетиції інших клубів Львова та області.

«Приміщенню вже понад 30 років, воно потребує ремонту. Через це ГО «Здорова Галичина», членом якої є наш «Рондо», готова викупити приміщення і залучити відповідні інвестиції для створення нормальних умов для занять танцями. Однак ми не можемо цього зробити, бо підрозділи Львівської міської ради спільно з іншими громадськими організаціями судяться за можливість інвестувати в КТЗ «Романтик», – пояснила керівник танцювального клубу.

Вона також додала, що «Здорова Галичина» неодноразово в судах доводила законність свого права на викуп приміщення. Проте, коли справа дійшла до оцінки та укладення договору купівлі-продажу приміщення, до суду з позовом звернулася ГО «Правозахисний центр імені генерала Сікевича».

«Від того моменту справа вже майже рік перебуває в суді, і ми не можемо нічого вдіяти», – зазначила Євгенія Сорокіна.

За її словами, існування «Рондо» опинилося під загрозою.

Своєю чергою, голова ГО «Ідея нації» Остап Стахів звинуватив чиновників Львівської міськради на чолі з міським головою Львова Андрієм Садовим у тому, що вони хочуть прибрати до рук це приміщення і позбавити дітей можливості займатися танцями.

«Мені не зрозуміла позиція управління культури та управління комунального майна міської ради, які нічого не зробили задля того, аби діти зі спортивного клубу «Рондо» мали можливість займатися танцями в нормальних умовах. Окрім того, мені відомо, що є треті особи з Донецька та Луганська, які «вийшли» на міську раду і нині намагаються забрати приміщення. Це кричущий факт, коли дітей у Львові просто виганяють на вулицю. Так виходить, що Львів відкритий для всього світу, але стає закритим для львів’ян», – підкреслив голова громадської організації.

На думку тренера танцювального клубу «Рондо» Тараса Шіта, для Львова важливо зберегти колектив, який по праву називається танцювальною легендою міста.

«Кількість закладів культури в місті катастрофічно зменшується, і це велика біда для Львова. Тому не можна забирати приміщення в танцюристів, бо потім його не повернеш, а нове ніхто не побудує», – запевнив він.

На момент судового засідання, призначеного на сьогодні, до суду не з’явився позивач від ГО «Правозахисний центр імені генерала Сікевича». Як зазначив адвокат Олег Магулка, який представляє інтереси танцювального клубу «Рондо», така ситуація триває з вересня 2014 року.

«То позивач не прийде на засідання суду, то представників управління культури Львівської міської ради немає, то з управління комунального майна ніхто не прийшов. По суті, це  пряме зловживання своїми правами, і суд міг би вжити заходів впливу, щоби забезпечити явку в суді всіх сторін процесу. Бо минув рік, а справу так і не почали слухати», – акцентував увагу Олег Магулка.

Після завершення судового засідання працівники управління культури та управління комунального майна міської ради від коментарів відмовилися.

Наступне судове засідання призначено на 8 вересня.