Відповідний запит зачитав на сесії Львівської міської ради голова фракції УГП Тарас Чолій, передає кореспондент «Вголосу».

«Уже понад рік тому, 9 квітня 2015 року, Верховна Рада України ухвалила Закон «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». З моменту прийняття цього закону на всій території України, зокрема і на сході країни, відбуваються масштабні заходи з декомунізації українського простору, зокрема демонтаж пам’ятників комуністичної епохи.

Однак станом на цей час у нашому місті не демонтовано комуністичну символіку. Такими символами є монумент Слави, який, безперечно, символізує встановлення, зокрема у Львові, радянської окупаційної влади, прапори союзних республік на стадіоні СКА, радянська символіка на території Академії сухопутних військ.

Упродовж 1939-1941 рр. та 1944-1991 рр. під приводом «боротьби з фашизмом» радянський тоталітарний режим на чолі з комуністичною партію знищив сотні тисяч українців, зокрема представників інтелігенції та руху Опору. Вважаю існування таких пам’ятників наругою над нашим історичним минулим.

Відповідно до п. 6 ст. 7 згаданого закону, органи місцевого самоврядування у шестимісячний строк з дня набуття чинності цього закону повинні були здійснити демонтаж пам’ятників, присвячених подіям, пов’язаним з діяльністю комуністичної партії, встановленням радянської влади на території України або в окремих адміністративно-територіальних одиницях. Однак у Львові цього зроблено не було.

Також тим же пунктом передбачено, що якщо орган місцевого самоврядування у шестимісячний строк не ухвалив рішення про демонтаж цих символів, то розпорядження про демонтаж приймає міський голова протягом трьох місяців з моменту закінчення попереднього шестимісячного строку. Вказаний термін сплив 21 лютого цього року, однак розпорядження міського голови від 19 лютого 2016 року є формальним і затвердженим для імітації виконання закону, а не демонтажу комуністичної символіки в місті Львові», – наголосив Тарас Чолій.

Тому депутати просять виконати вимогу Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» та винести розпорядження про демонтаж комуністичної символіки в місті Львові.

Нагадаємо, що раніше львів’яни зареєстрували петицію про демонтаж монумента Слави.