Про це в коментарі «Вголосу» розповів в.о. голови Громадської ради при головному управлінні Національної поліції у Львівській області, член Громадської ради при Львівській ОДА Рустам Курбанов.

За його словами, такий висновок напрошується через те, що Садовий, попри передвиборчі обіцянки дати можливість громаді впливати на процес прийняття рішень, і досі не спромігся на таке демократичне рішення як створення Громадської ради при виконкомі Львівської міської ради. Він навіть до сьогодні не підписав жодного розпорядження про введення до складу виконкому кількох представників від громадськості, як це було зроблено у Маріуполі, Луцьку, Трускавці.

Щоправда, на думку Рустама Курбанова, введення одного, двох чи трьох представників громадськості до складу виконкому не принесе системних позитивних результатів для громади Львова. Оскільки, за його словами, ці люди «виконуватимуть роль «весільних генералів», бо завжди будуть у меншості під час голосування за ті чи інші стратегічні для міста рішення».

«Ми не настільки наївні, щоби не бачити, що один, два чи три представника громадськості ніколи не доб’ються системних позитивних результатів для громади, бо виконком приймає рішення за принципом абсолютної більшості голосів, така є процедура голосування. Тому нам цього не досить. Ми хочемо іншого. Ми хочемо, аби при виконкомі було створено Громадську раду. Бо вважаємо, що лише колективний орган може відігравати наглядову, критичну, дорадчу функції і чітко дивитися за тим, як виконком на чолі з мером виконує свої зобов’язання перед громадою», – пояснив Рустам Курбанов.

Він також додав, що у 23 грудня відбулася колегія Громадської ради при Львівській ОДА, під час якої голова ради Степан Середа запропонував членам ради проголосувала за те, аби при виконкомі міської ради було створено аналогічний орган. Утім рішення не схвалили, бо за нього проголосували лише 4 людини. Натомість, як зазначив громадський діяч, на цих же зборах члени Громадської ради проголосували за створення ініціативної групи з проведення установчих зборів з організації аналогічного органі при виконкомі міської ради.

«Має бути відкритий і прозорий процес створення Громадської ради. У першу чергу, до її складу мають увійти учасники АТО, волонтери, представники правозахисних організацій. І взагалі цей дорадчий орган має бути укомплектований фахівцями та експертами з комунального господарства, будівництва, науки, освіти, охороні здоров’я. Монополізація влади, що є сьогодні, громаду не влаштовує», – підкреслив громадський діяч.

Курбанов пригадав, що напередодні другого туру виборів міського голови Львова Громадська рада Львівській ОДА підтримала кандидатуру «свободівця» Руслана Кошулинського, який на відміну від Садового підписав меморандум про створення Громадської ради при виконкомі.

Нагадаємо, що 17 грудня депутати Львівської міської ради утворили виконавчий комітет Львівської міської ради. До виконавчого комітету увійшло 6 осіб: Андрій Садовий, Анатолій Забарило, Марта Литвинюк, Віктор Пушкарьов, Ростислав Дацків, Андрій Москаленко. У у відповідь на зауваження депутатів про непублічність формування складу виконавчого комітету мер Львова пообіцяв включити до нього трьох узгоджених представників громадськості.

Як писав «Вголос», «свободівці» вимагають створити громадську раду при виконкомі Львівської міськради.