2020-ий – рік чергових місцевих виборів, зокрема виборів міських голів. Хоч виборча кампанія ще не стартувала, а політики не заявили про плани балотуватися — соціологічні компанії уже вимірюють їхні рейтинги. І в цьому, на жаль, як і завжди – не стримуються від маніпуляцій.

Так, ще під час виборчої кампанії 2015 року скандально відомою у Львові стала так звана соціологічна агенція "ФАМА". ЗМІ здавна прив'язували цю фірму до міського голови Львова, адже її засновниця Мар'яна Малачівська - колишня чиновниця Андрія Садового та виконавиця більшості його замовлень для мерії. А сама фірма розташована в одному приміщенні з офісом партії "Самопоміч" - на вул. Сахарова, 42 у Львові, як і зазначено на її сайті.

Зрештою, перед самими виборами припущення підтвердились: "ФАМА" декілька разів опублікувала сумнівно високі рейтинги Андрія Садового, які в результаті не підтвердились. Тоді ж журналісти та політичні оглядачі заговорили про те, що такі рейтинги публікували для накручування іміджу Садового перед голосуванням. Детально про ці події "Вголос" писав у попередній публікації

Сьогодні ж, задовго до чергових виборів, "ФАМА" знову публікує рейтинги - і підтримка Андрія Садового в них знову зашкалює. У жовтні фірма обіцяла чинному мерові 36,8% голосів, а зараз у березні - ще й показала зростання до 38,2%.

Публікація останнього опитування співпала у часі із журналістським експериментом "Вголосу". Упродовж останнього тижня ми запитували львів'ян, хто із трійки лідерів рейтингів майбутнього голови Львова подобається їм найбільше: Андрій Садовий, Руслан Кошулинський чи Олег Синютка?

За 5 днів нам вдалося поспілкуватися із 600 випадковими мешканцями Львова і з'ясувати, що їхня думка не зовсім збігається з тим, що повідомляє "ФАМА":

24% львів'ян підтримують чинного міського голову Андрія Садового;

20% львів'ян хочуть бачити на його місці Руслана Кошулинського;

17% львів'ян вважають найкращим кандидатом у мери Олега Синютку;

39% львів'ян поки не визначились або ж підтримують інших кандидатів.

Як відбувався експеримент і що думають львів'яни про потенційних кандидатів у мери - дивіться на відео: