Упродовж останніх років виконавчий комітет Львівської міської ради під керівництвом Андрія Садового видав більшість дозволів на будівництво компаніям, власниками яких є відомі у Львові олігархи та кримінальні авторитети.

Про це йдеться у розслідуванні журналістів “Наші гроші.Львів“.

Повідомляється, що з липня 2017 по серпень 2019 року виконавчий комітет Львівської міської ради видав 209 містобудівних умов та обмежень (МОУ) на багатоповерхове житлове будівництво у Львові. З них 72 МУО, тобто 35% розділили лише шість груп компаній.

Найактивнішим забудовником Львова виявилась група компаній «Авалон». Протягом останніх трьох років ця компанія отримала від виконкому міськради Львова погодження на 26 нових будівництв.

Офіційним власником та генеральним директором флагманської компанії групи Avalon Inc є 37-річний дніпрянин Дмитро Палієнко. За даними Асоціації західноукраїнських забудовників, Палієнко у 2016 році став фінансовим директором компанії Avalon Inc, а у 2019 – генеральним. Раніше він працював у фінансовому департаменті компанії «Інтерпайп» Віктора Пінчука. Але уособленням компанії у Львові є депутат Львівської міської ради від БПП Григорій Козловський.

Бізнесмен та депутат ЛМР Григорій Козловський в ефірі ЗМІ, які належать дружині Андрія Садового – Катерині Кіт-Садовій

Останньому належить ресторан «36По», який відкрили у пам’ятці архітектури місцевого значення на площі Ринок та «Гранд Готель» на проспекті Свободи, на відкриття якого приїжджала Періс Гілтон. Впродовж останніх років мерія Садового продала Козловському та пов’язаним із ним особам низку приміщень та кам’яниць у центрі Львова, зокрема, на площі Ринок. Крім цього, Козловський є власником низки відпочинкових закладів і ресторанів у Львові та Винниках.

Друге місце посів власник ПАТ «Львівський холодокомбінат» Богдан Копитко (відомий у Львові, як колишній кримінальний авторитет). Контрольовані ним компанії «Торговий центр «А» та «Львівське автотранспортне підприємство-14630» отримали загалом 16 МУО на будівництво. Вони будують житловий комплекс Dolce Vita на вулиці Залізнична, 7, а також ЖК 5th Avenue на Городницькій.

Богдан Копитко (зліва)

А третє місце в рейтингу дісталось ПАТ «Львівський інструментальний завод». Компанія отримала дозволи на 12 новобудов у Львові, які вона будує під маркою Greenville. Серед бенефіціарів акціонерного товариства є колись один з найбільших девелоперів Західної України, власник компанії «ТКС», мільйонер із Трускавця Іван Торський.

Ще 7 років тому він входив до списку найбагатших українців, а журнал «Фокус» оцінював його статки у 337 млн доларів. У 2008 році Торський став відомим на всю Україну через перестрілку зі своїм бізнес-партнером Володимиром Говірком.

Четверте місце серед львівських будівельників житла розділили відразу три групи компаній.

Одна з них підконтрольна Володимиру Дідуху (із кримінальним світом його пов’язують під кличкою “Вова Морда”). Афільовані з ним фірми «Дюк ЛТД» та «Каньйон» разом отримали шість містобудівних умов.

Володимир Дідух, більш відомий як “Вова Морда”

Колись один з найбільших забудовників Західної України Володимир Зубик та його компанія  «Інтергал-Буд» також посіли третє місце в рейтингу з шістьма дозволами на будівництво.

Непублічна особа Любов Феник, яка є співвласницею групи компаній «Глобус Груп», також є серед лідерів ринку. Приватне підприємство «Західшляхрембуд» та «Глобус Буд», що об’єднані спільними власниками та брендом, загалом теж отримали шість містобудівних на будівництво.

П’яте місце в рейтингу посіли п’ять компаній, кожна з п’ятьма будівництвами. Четверо з цих забудовників будують в одному з найбільш скандальних, з точки зору кількості конфліктів, районі вулиць Малоголосківська та Під Голоско. Нагадаємо, саме тут відбувається найбільше протестів мешканців щодо щільності житлової забудови та відсутності інфраструктури.

Зокрема, дозвіл на зведення п’яти багатоповерхівок тут отримала компанія «Плюс Інвест Девелопмент», яка належить Орестові Луцишину, Назарові Симаничу та Богданові Продивусу. Родина останнього володіє також готелем «Львів».

Також п’ять містобудівних умов та обмежень має «Львівська інвестиційна компанія», директором та співвласником якої є Назарій Бербека, син колишнього голови ДПА у Львівській області Володимира Бербеки. Також засновниками компанії є львів’янин Тарас Дідик, засновник торгової марки «Нова оселя» та киянин Олександр Потернак, який водночас є директором з буріння компанії «Нафтогаз».

Івано-франківець Олександр Островський з компаньйоном львів’янином Василем Левицьким також будують на вулиці Під Голоско. Два їх підприємства «Лев Девелопмент» та «Зодчий  2010» отримали дозволи на п’ять будинків. Компанія, до речі, прописана в Івано-Франківську, а у Львові бізнесмени заснували ще одну компанію з надзвичайно схожою назвою ««Лев ДевелопментС».

Будує тут і компанія «Львів Буд Покізол», що належить колишньому львів’янину, а тепер громадянину Канади, Андрію Лозинському, який свого часу заснував чи не першу у Львові  консалтингову компанію для допомоги емігрантам «Еміграційний Міст –Україна». Другим засновником є Роман Жишко, який також володіє заводом з виробництва пінопласту.

Один житловий комплекс «Соняшник» з п’яти будинків збудує в районі Рясне компанія Сергія Корнята «СКБ-Захід».

За інформацією із достовірних джерел, одне рішення виконавчого комітету Львівської міської ради щодо надання дозволу на будівництво у Львові коштує бізнесменам 300 000$.

Більш детально про це читайте згодом на сайті ІА “Вголос”.