Політтехнолог Олександр Антонюк пояснив, чому, на його думку, Олег Синютка програв вибори мера Львова Андрію Садовому.

Про це він розповів у коментарі для ІА «Вголос».

«Що відбулось під час другого туру виборів мера у Львові? Андрій Садовий зумів мобілізувати свій електорат. Причому, частково за допомогою своїх конкурентів. Грубо кажучи, коли мені щось говорять раз – я почув, коли двічі – я задумався, коли тричі – я вже не вірю. Крім того, виборець, який був готовий голосувати за «ЄС» та за «Свободу», банально не прийшов на вибори. Я вважаю, що Руслан Кошулинський, наприклад, щонайменше половину своїх виборців не «притягнув» на виборчі дільниці. Та сама історія трапилась із «Вартою» та іншими політсилами. Тобто, ті, хто голосував за кандидатів, які не пройшли у другий тур, просто не пішли на вибори», - сказав Олександр Антонюк.

«Також, під час кампанії Андрій Садовий мав позицію захисту, тобто він відбивав атаки опонентів. Це, між іншим, була перша його передвиборча кампанія, де він не атакував, а оборонявся. І тут спрацював той момент, що коли тебе «ображають», то люди стають на твою сторону, так працює психологія», - додав політтехнолог.

«Крім того, протягом останніх півроку Садовий говорив про розвиток міста, а Синютка більше говорив про політику. Умовно кажучи, ви йдете у магазин, аби купити певний товар. Ви спочатку оцінюєте упаковку, а потім зміст, щоб переконатись, що він вам підходить. Плюс реклама вам допомагає зробити вибір на користь певного бренду. От саме цих компонентів не було у передвиборчій риториці Олега Михайловича. Натомість були загальнонаціональні теми. Навіть якщо подивитись на дебати і оцінити завершальне слово, то ми побачимо, що Андрій Садовий говорив про фільтрування води за певною технологією, а Олег Синютка говорив про об’єднання заради майбутнього. От вам і різні підходи», - підсумував він.

Читайте детальнішу інформацію у статті “Що продемонстрував другий тур: тенденції і висновки“.