«Виконавчий комітет Львівської міської ради у 2003-2009 роках, незважаючи на одержання значних зовнішніх фінансових ресурсів у загальній сумі 346 млн. грн. (кошти позики МБРР, гранта Уряду Швеції, державного бюджету), не виконав у повному обсязі завдання переходу до системи цілодобового водопостачання і зменшення втрат води», - таким є результат аудиту Рахункової палати реалізації програми «Вода» у Львові.

Незважаючи на значний обсяг виділених коштів, на початок 2009 року цілодобово отримували воду лише 39,4% населення м. Львова, а втрати води в системі водопостачання міста становили 37,4 відсотка, - йдеться в заяві палати, яка є в розпорядженні Вголосу.

У 2009 році для цілодобового водозабезпечення та реконструкції системи водопостачання м. Львова з державного бюджету спрямовано кошти у сумі 191 млн. грн. – це субвенції та кошти Стабілізаційного фонду. Проведений Рахунковою палатою аудит їх використання показав, що, внаслідок безконтрольності з боку Міністерства регіонального розвитку та будівництва України, Львівський міськвиконком не виконав у повному обсязі покладені на нього завдання.

Станом на лютий 2010 року залишились без цілодобового постачання і отримували холодну воду за графіками майже 16 тис. осіб (3,1% мешканців міста), гарячу – 36,4 тис. осіб.

Також аудитом встановлено факти порушень законодавства та неефективне використання коштів держбюджету на загальну суму 1,8 млн. гривень.

Комунальне підприємство "Львівводоканал" не утримує в належному стані мережі, що призводить до значних втрат води – 46,4 відс. від транспортованих обсягів. При цьому зменшення втрат води до запланованого на 2007 рік рівня (22%) дозволило б залучити до самофінансування підприємства 26 млн. грн., які можна було б спрямувати на розвиток і реконструкцію мереж водопостачання.

У той же час Львівський міськвиконком, порушивши закон, не відшкодував у 2009 році КП "Львівводоканал" 54,5 млн. грн. різниці між затвердженим розміром тарифів на послуги та розміром економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво. Наприкінці року збитки підприємства становили 39,6 млн. грн.», - сказано в повідомленні.

Нагадаємо, реалізація проекту з покращення водопостачання у Львові розпочалася наприкінці 2002 року, після того, як Верховна Рада підтримала отримання Львовом позики Світового банку і ратифікувала Угоду про надання гранту під цей проект між урядами Швеції та України.

Загальний бюджет проекту покращення водопостачання у Львові становить 40 млн. USD, в т.ч. 24 млн. USD позики Світового банку, 5 млн. USD коштів гранту шведського Агентства міжнародного розвитку і 10-12 млн. USD місцевого співфінансування.

У 2009 році, окрім позики Світового банку, Львів отримав 191 млн. грн. з Державного бюджету.

Згідно угоди, вже з 1 січня 2010 року цілодобове водопостачання мало бути забезпечене для всіх львів’ян.

фото: sjuonlinenews.wordpress.com