22 лютого в конференц-залі УНІАН відбулась прес-конференція Спілки молодих політологів України, та ГО «Демократичні ініціативи молоді» на якій було презентовано результати всеукраїнського моніторингу рейтингу мерів міст та рівня довіри до політичних партій.

Як засвідчило дослідження, в обласних центрах України низький рівень довіри до мерів міст. Так найвища оцінка мера міста зафіксована у Полтаві – 6,8 балів, проте на справді мер Полтави на час проведення опитування просто не встиг проявити себе і люди оцінювали його швидше за власними передвиборчими очікуваннями.

Довіра до мера міста залежить від багатьох факторів та особливостей міст та мерів. Так, у Львові, оцінка роботи мера найнижча по Україні – 2,4 бали за десятибальною шкалою, в той час, як у сусідньому Івано-Франківську – 5,3 бали.

Умовно міста, в яких проводилось опитування можна розділити на чотири групи, результати в яких при врахування похибки можна вважати рівноцінними:
1. Полтава, Вінниця, Запоріжжя, Миколаїв – найвищий рівень оцінки;
2. Івано-Франківськ, Одеса, Херсон – міста де мери отримали задовільну оцінку;
3. Дніпропетровськ, Донецьк, Харків – оцінка роботи мерів близька до задовільної;
4. Київ, Суми, Львів – оцінка незадовільна.

Щодо причин, які заважають мерам працювати, найбільше, на думку опитаних, заважає працювати мерам обласних центрів особисті якості (були включені відповіді, які стосуються оцінки професійного рівня, досвіду роботи, особистого бажання мера змінити життя найкраще, амбіцій, прагнення тощо).

На другому місці серед факторів, які найбільше заважають меру міста працювати на користь міста – чиновницький апарат. (сюди включили всі відповіді, що стосується інших чиновників, які так чи інакше впливають на рішення або виконання рішень мера).

На третьому – відсутність фінансування з Києва (в цей пункт також включались відповіді, які зводяться до того, що державний бюджет забирає забагато коштів з міста або надає недостатнє додаткове фінансування).

На четвертому місці серед причин, які заважають меру працювати - недосконале законодавство.

На п'ятому - недостатність повноважень мера міста.

На останньому шостому місці серед причин, які заважають працювати меру міста стоїть місцева опозиція.

Також опитування зафіксувало поступове підвищення кількості людей, які бажають дострокових виборів Президента та Верховної Ради України.

Повний звіт по дослідженню знаходиться тут: http://politua.info/data/library/old_vgolos/images/zagal.pdf