«Я мав попередню розмову з губернатором Харківщини паном Добкіним. Він висловив жаль з приводу цих ганебних подій, коли шовіністи зірвали дошку і розбили її. Ми домовились, що Львів власним коштом виготовить цю таблицю, а влада Харкова забезпечить її законне розміщення», - заявив міський голова Львова Андрій Садовий.

Нагадаємо, у листопаді у Харкові за рішенням суду зняли меморіальну дошку первоієрарху Української греко-католицької церкви, визначному церковному і науковому діячеві Йосипу Сліпому.

Кардинал Йосип Сліпий (17.02.1892 – 7.09.1984) – видатний український церковний і громадський діяч, патріарх Української Греко-Католицької церкви, вчений і богослов.

Після навчання в Інсбруці (Австрія) та Римі захистив докторат, став професором догматичного богослов’я у Львівській семінарії. З 1926 р. – ректор Греко-Католицької Богословської Академії у Львові. У грудні 1939 року за згодою папи Пія XII митрополит Андрей Шептицький висвятив Йосипа Сліпого на єпископа із правом наступництва. По смерті митрополита Шептицького 1 листопада 1944 року Йосип Сліпий перебрав керівництво галицької митрополії. У 1945 році разом з іншими українськими греко-католицькими владиками був ув'язнений радянською владою і засуджений на 8 років позбавлення волі. Під час етапу до Мордовських таборів, Йосип Сліпий перебував кілька тижнів у Харківській пересильній в'язниці.

У 1963 році завдяки клопотанням папи Івана ХХІІІ, президента США Дж. Кеннеді, інших відомих політичних і громадських діячів країн світу, митрополита Йосипа Сліпого звільнено і депортовано.

За кордоном Йосип Сліпий розгорнув активну діяльність, спрямовану на визнання в світі і створення Патріархату Української Греко-Католицької церкви, на пожвавлення релігійного, громадського життя української діаспори. Завдяки подвижницькій роботі Йосипа Сліпого, у Римі побудовано собор св. Софії, придбано і відновлено парафіяльний храм Жировицької Матері Божої, зорганізовано Український Католицький Університет св. Климента, налагоджена видавнича робота. У 1965 році став кардиналом.

У 1992 році його останки перевезли до Львова і поховали в кафедральному соборі Святого Юра.