Про це заявив під час сьогоднішнього ІІ Форуму місцевого самоврядування мер Львова Андрій Садовий, передає кореспондент Вголосу.

Відтак, виключне право розпоряджатись своїми бюджетами повинна мати місцева влада.

За його словами, місто повинне мати вибір де зберігати кошти – в державних, комерційних банках чи на рахунках держказначейства.

«Хто керує грішми, той насправді керує. Сьогодні місцеве самоврядування, мери – вони всі залежні. Тому, що сидить чиновник в казначействі і він визначає, який платіж піде, який не піде. Це абсурд, тому безперечно, казначейство не має мати такого монопольного впливу, воно має просто обслуговувати, а місто повинне мати вибір: це можуть бути державні баки, це може бути казначейство, в кого кращі умови, тому, що це гроші громади і держава не повинна їх забирати і потім говорити,  що нічого не сталося», – зазначив Садовий.

Посол, голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбінські зазначив, що  в багатьох європейських країнах установу, яка обслуговуватиме місцеві фінанси, обирають на тендері. Перемагає банк, який надасть найкращі можливості для обслуговування фінансів.

«Треба надати можливості містам і сільським громадам використовувати свої бюджети. Потрібно, щоб це було підтримано урядом. Які банки це будуть обслуговувати – це рішення українське», – зазначив Томбінскі.

Такий підхід, зокрема, використовують в Болгарії. За словами виконавчого директора Національної асоціації муніципалітетів Республіки Болгарія, експерта Програми Ради Європи «Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування в Україні» Гінки Чавдарової, в Болгарії банк обирають на відкритому тендері.