Про це він розповів у коментарі журналістам, передає кореспондент «Вголосу».

За словами Яромира Самагальського, фракція ВО «Свобода» зверталася до мера Львова Андрія Садового з проханням перенести засідання бюджетної сесії, аргументуючи тим, що бюджет потрібно доопрацювати, а найважливіше –  ухвалити його в комплексі з усіма необхідними документами. Йдеться, зокрема, про податок на нерухомість, акцизний податок, програму пільг для виробників. Однак мер Львова на власний розсуд таки вирішив скликати сесійне засідання сьогодні, щоб продемонструвати журналістам напівпорожню залу.

«Ми спостерігали за шоу. Насправді в технічному плані ми опрацювали бюджет, і десь на 95% він є узгодженим, та проблема полягає не в цьому. Найсерйозніша проблема цього бюджету – те, що в комплексі до нього повинні йти ще додаткові ухвали. Зокрема, ухвала про податок на акциз, податок на нерухомість – до дохідної частини бюджету, до видаткової частини бюджету – це програма надання пільг виробникам у зв’язку з ухваленням нової нормативно-грошової оцінки землі та програма пільг з оренди для громадських, церковних організацій і навчальних закладів. Фактично, ці документи значною мірою змінять основні показники бюджету», – пояснив Яромир Самагальський.

Водночас він додав: коли було затверджено Держбюджет, там чітко було прописано, що ці ухвали про місцеві податки мають затвердити до 1 лютого. «Я звертався до міського голови Львова з ініціативою ухвалити все в комплексі. Нам потрібно буквально кілька днів, щоб доопрацювати ці документи, і тоді зможемо затвердити бюджет у комплексі», – пояснив голова комісії.

Він також додав, що останні зміни до проекту бюджету виконавчий комітет Львівської міської ради ухвалив лише вчора, і не всі встигли з ними ознайомитися.

За словами Самагальського, чи бюджет було б ухвалено 2 січня, чи 9, чи 20 – принципової ролі це не відіграє. Адже Львів традиційно в січні живе за 1/12 частиною показників торішнього бюджету.

«Та й найбільші міста України ще не затвердили своїх бюджетів – це і Київ, і Дніпропетровськ, зрештою, і Львівська область. Невже керівництво Львівщини теж не дбає про освітян і медиків? Це не так. Нам потрібно затвердити серйозні концептуальні документи, які принесуть або великі доходи до міського бюджету, або великі збитки», – пояснює депутат.

Також він додав, що в новому Бюджетному кодексі немає норми, яка діяла раніше, відповідно до якої органи місцевого самоврядування мали затверджувати свої бюджети не пізніше ніж за 2 тижні з часу ухвалення Держбюджету.

Нагадаємо, сесія Львівської міської ради, на якій сьогодні мали розглядати проект бюджету Львова на 2015 рік, не зібрала кворуму – частина міських обранців відмовилася поспіхом ухвалювати бюджет