Голова фракції ВО «Свобода» у Львівській міській раді Маркіян Лопачак розповів, чому, на його думку, у Львові така негативна динаміка захворюваності на Covid-19.

Про це він розказав у коментарі для ІА «Вголос».

«У першу чергу проблема полягає у тому, що немає чіткої прозорості та розуміння, що насправді відбувається. Ще на старті карантинних заходів керівники фракцій у львівській міськраді вирішили посприяти позитивним вирішенням цих всіх питань. Таким чином ми зініціювали створення комісії, яка мала б займатись питаннями Covid-19. Керівники фракцій найчастіше і найбільше спілкуються із людьми, тому це дійсно могло б допомогти місту. Натомість мер відмовив депутатам, щоб вони увійшли до складу цієї комісії. Ба більше, він сам відмовився її очолити, відповідно зараз складно говорити про якісь професійні дії Андрія Садового. Він також через дружбу чи ще якісь приватні причини долучив до цієї комісії своїх «любих друзів», екснардепів. Всі ці люди є позаштатними радниками міського голови, вони приймають певні рішення, хоча не несуть жодної відповідальності за них», – пояснив Маркіян Лопачак.

«Тому зараз, коли пішло загострення ситуації по всій Україні, на мою думку, влада Львова не відреагувала ніяк. Не було знайдено компромісу між бізнесом та карантинними заходами, приватні підприємства почали хаотично відкриватись, бо їх довели до відчаю. Фактично, економіка зупинилась на три місяці і треба було знайти грамотний баланс, як дозволити працювати бізнесу і водночас домогтись непоширення коронавірусу. Цього не було зроблено.

Коли є бодай навіть сумнівний позитив, то Садовий «вискакує» на свої телеканали і розповідає, як все добре. А коли все погано, то у нього стають винними комісії, депутати, держава і взагалі всі, крім нього», – додав депутат.

«Ще один важливий момент полягає у тому, що «Свобода» ще на початку березня «кричала», що всі заходи безпеки треба зосередити на медиках. Керівництво міста почало придумувати різні відмовки: спочатку мова йшла тільки про медиків, які працюють із Covid-19, потім говорили про всіх загалом тощо. Як можна їх розділяти, якщо пацієнти із коронавірусом приймаються в одному відділенні разом із іншими? Лікарі ходять туди-сюди, перетинаються між собою і контактують, це нонсенс. Тому найважливіше було надати цей захист саме лікарям, бо у Львові пандемія розпочалась саме із лікарні швидкої допомоги. У цей момент міська влада не надала ніякого захисту медикам», – підсумував він.

Більше інформації можна прочитати у статті «Бенкет під час чуми»: як Садовий заробляє на пандемії.