Сміття давно перестало би бути проблемою Львова, якби міський голова Андрій Садовий не займався свавіллям впродовж трьох каденцій і не шукав у всьому цьому особистої вигоди.

Про це у прямому ефірі “Народного толк-шоу” заявив голова фракції ВО “Свобода” у Львівській міській раді Маркіян Лопачак.

“Давайте називати речі своїми іменами. Кожна проблема має свою причину. Причина свавілля, яке відбувається зі сміттям у Львові — це Андрій Садовий. Він фактично одноосібно ухвалює рішення, а більшість депутатського корпусу цього не підтримує”, – зазначив Маркіян Лопачак.

Депутат звернув увагу на те, що проти будівництва так званого сміттєпереробного заводу на вул. Пластовій вже кілька років протестують тамтешні мешканці. Люди висловлюють своє занепокоєння, просять у мерії діалогу, втім на них просто не звертають увагу. Натомість міський голова тільки систематично організовує піар-кампанії в ефірі своїх же ЗМІ:

“Коли починалася історія із Пластовою, близько 3 років тому, Садовий заявив, що дійшов консенсусу з місцевими мешканцями. Заявив, що звозив їх до Кракова, показав їм тамтешній сміттєпереробний завод і в результаті всі нібито аж почали вимагати звести такий завод у Львові. Депутати послухали все це, задумалися, може, справді все добре, може, справді львів’ян переконали, може, справді збираються будувати якийсь суперсучасний і супербезпечний екозавод…А наступного дня сотні людей зі самого ранку прийшли з барабанами на протест під міську раду. Ми спустилися запитати, що ж не так? Вони ж їздили на завод!..А, виявляється, ніхто нікуди не їздив! Садовий зібрав прихильників своєї партії, вони поплескали йому на камери його ж телеканалу, все це показали, влаштували показуху — і все! Вони думають, що у Львові самі барани сидять, які в усе це повірять!”

Лопачак розповів і про те, як ще до Грибовицької трагедії віце-спікер ВРУ (2012-2014 рр.) Руслан Кошулинський приводив до Львова міжнародну компанію, яка була готова вирішити сміттєву проблему у Львові. За словами депутата, після спілкування зі Садовим фірма відмовилася мати будь-які справи із владою Львова.

“Свобода” постійно спілкується з мешканцями міста. Більше того, Руслан Кошулинський, один з лідерів “Свободи”, живе у тому районі і дуже добре орієнтується в ситуації. До речі, проблемою львівського сміття він почав займатися ще дуже давно. Ще будучи керівником фракції “Свободи” у міській раді в 2011 році, він ініціював перше виїзне засідання Львівської міської ради в Грибовичі. За результатами цієї сесії депутатський корпус визнав бездіяльність виконавчого комітету ЛМР, відправив його у відставку і судові засідання тоді тривали близько чотирьох років. Крім того, свого часу Кошулинський особисто приводив до Садового шведську компанію, яка мала намір вирішити сміттєву проблему у Львові. Тоді ця компанія зайшла з мером у якісь дуже складні перемовини і в результаті заявила, що з такими людьми як він взагалі не хоче мати нічого спільного”, – пояснив депутат.

“Проблема загострюється роками, вже сталася біда, вже загинули люди. Вирішувати її треба і можна — двома дуже простими шляхами. Перший момент: всі процеси мають бути максимально прозорими, ні в кого не має виникати навіть найменшого сумніву. Другий момент: не треба думати про відкати і шукати членів “Самопомочі” по різних областях, які змогли би ці відкати організувати, треба організовувати публічні конкурси за участі міжнародних компаній. І прості підприємці, і великі корпорації вже публічно називають нашого мера Андрієм “Долею”. Мені ж, як громадянину, як депутатові міської ради, за це просто соромно”, – додав Маркіян Лопачак.