На таку підозру наштовхують конкретні факти. У листопаді 2017 року ЛКП «Міський центр інформаційних технологій» через систему Prozorro оголосило відкритий тендер на програмне забезпечення для «Медичної інформаційної системи». Для участі у торгах зголосилися дві фірми. ТОВ «Доктор Елекс» запропонувало кінцеву пропозицію – 417 285 гривень, а конкурент ТОВ «Айкюжн IT» удвічі дешевшу – 200 тисяч гривень.

Окрім того, за даними системи Clarity Project, «Айкюжн IT» брав участь у 100 тендерах, з яких переміг у 69-ти на загальну суму у майже 142 млн грн. Натомість тендерне досьє «Доктор Елекс» значно скромніше – 7 торгів і 4 перемоги на 607 тис гривень. Що називається, жодної інтриги у визначенні переможця. Надто суттєва різниця у сумах пропозицій, репутаційній вазі компаній...

Та вже через місяць після оголошення торги несподівано скасували. Офіційна причина – «скорочення видатків на здійснення закупівлі товарів і послуг» .

«Місто само заявило на тендер очікувану вартість – 420 тисяч гривень. Врешті надійшла пропозиція на 200 тисяч гривень. І раптом виявилося, що у бюджеті немає навіть таких коштів. Це виглядає, щонайменше, дивно», – коментує представник бюджетної комісії Львіської міської ради», керівник фракції «Народний контроль» Валерій Веремчук.

Насправді про цю історію можна було б забути, якби не нинішні події. Через неповні три місяці після скасованого тендеру Львівська міська рада знову почала шукати компанію для програмного забезпечення е-медицини. Та цього разу чомусь не через публічний тендер у системі Prozorro (що було б логічно, адже тільки офіційно рекомендовано аж вісім медичних систем для користування eHealth, - авт), а через конкурс. Рішення про його проведення 23 березня ухвалив Виконком ЛМР. Він же затверджуватиме і результати конкурсу та його переможця. Та найбільше вражає оперативність, з якою мерія вирішила провернути справу.

- 23 березня – оголошення конкурсу.
- 28 березня – останній термін подачі конкурсних проектів.
- 29 березня – робота конкурсної комісії, підведення підсумків конкурсу
- 30 березня – затвердження результатів конкурсу виконавчим комітетом Львівської міської ради.

На все про все для конкурсантів – лише 5 днів. Чи багато фірм встигнуть зголоситися для участі в конкурсі? Але є припущення, що такою виявиться уже згаданий «Доктор Елекс». Фірма, яка через дешеву пропозицію сильного конкурента однозначно мала програти тендер, але на яку, складається враження, і робили ставку у мерії.

Звісно, про причину дивних рішень можна лише здогадуватися. Втім цікавий факт. За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, серез бенефіціарів ТОВ «Доктор Елекс» – ТОВ «Елекс», власником якого є Олексій Скрипник.  Народний депутат України, член парламентської фракції «Об'єднання "Самопоміч"», екс-голова Комісії з питань майбутнього, заступник голови Комітету з питань науки і освіти. Співпадіння? Результати конкурсу – покажуть.

«Мені важко зрозуміти теперішню відмову від відкритої процедури у системі Prozzorо на користь конкурсу. У цьому нема жодної логіки. Ще торік депутати виділили необхідні кошти на впровадження е-медицини у місті. Але цей процес виконавчою владою був свідомо провалений», – припускає Валерій Веремчук.