Львівський міський голова Андрій Садовий знову переніс скандальне засідання нелегітимного виконавчого комітету, на якому збираються роздерибанити 2,6 га землі у так званому "гетто на Щурата". Цю аферу упродовж тривалого часу особисто лобіює екснардеп від “Самопомочі” Олег Лаврик в інтересах одного зі спонсорів “Самопомочі” Володимира Хоми.

Відповідне засідання виконавчого комітету Садовий намагається зібрати ще з кінця листопада. Однак, щоразу переносить його через спротив громадськості та депутатського корпусу, а також увагу ЗМІ. Після того, як стало відомо про призначення засідання на 10.00 год п'ятниці, 15 січня, громадські активісти повідомили про наміри прийти із протестом під львівську Ратушу, щоб не дозволити мародерам на чолі зі Садовим привласнити майно львів'ян. А також закликали долучатися пересічних мешканців.

Вочевидь, міський голова злякався шаленого розголосу та спротиву громади, тому і переніс зібрання. При цьому нові час і дату не повідомлено ні на сайті Львівської міської ради, ні в оголошенні, яке вивісили у самій Ратуші. Як стало відомо "Вголосу" із власних джерел, мер-мародер може провести це скандальне засідання уночі, щоб унеможливити розголос.

До слова, раніше за такою схемою Садовий влаштував масштабний дерибан землі та майна в ОТГ, які приєдналися до Львова - саботуючи зібрання першого засідання новообраної Львівської міської ради, дозволив місцевим ділкам протягнути незаконні рішення.

Як уже писав “Вголос”, неформальні торги довкола того, хто забудовуватиме ділянку на Щурата, тривають вже понад 2 місяці. Суть у тому, що, згідно з домовленостями чиновників, визначений забудовник буде змушений виплатити “подяку” власникові ділянки – у розмірі 15% від собівартості кожного квадратного метра забудови. На згаданій ділянці планують забудувати 60 тис. м кв., собівартість одного метра – 400 доларів. Відповідно, йдеться про відкат щонайменше у 3,5 млн доларів. Інформація про те, хто є кінцевим власником цієї ділянки (а, відповідно – хто є одержувачем відкату) – прихована. Досі “кулуарні” торги відбувалися через те, що чиновники Садового намагалися “вибити” із забудовників якомога більшу ціну.

Протягнути цей дерибан вперше спонсори Садового намагалися через день після його офіційного затвердження на посаді міського голови за результатами останніх місцевих виборів – 27 листопада 2020 року. Тоді Садовий терміново призначив позачергове засідання виконавчого комітету, однак згодом скасував його (після того, як депутати та ЗМІ зчинили скандал через згадане рішення).

Зокрема, депутат Львівської міської ради від “Європейської солідарності” Сергій Івах вказував на те, що таке рішення є незаконним, а також підкреслював, що проектом відповідного житлового комплексу займається фірма, яка раніше розробляла проект скандального готелю радника Садового на вулиці Вороного у центрі Львова.

Після цього спонсори Садового ще кілька разів намагалися втілити цю аферу, однак через увагу ЗМІ та депутатського корпусу їм це не вдавалося.

Востаннє організувати дерибан вони спробували в останній день 2020 року – 31 грудня. Тоді Садовий призначив нелегітимне засідання на 10.00 год ранку і спробував приховати це від депутатського корпусу й ЗМІ. Коли ж про зібрання таки стало відомо, мер раптово переніс його майже на передноворічний вечір – 16.00 год. Очевидно, таким чином міський голова сподівався позбутися уваги журналістів й громадськості, зважаючи на святковий час. Проте вже за кілька годин, коли до Ратуші почали сходитись депутати і активісти, Садовий і зовсім скасував це засідання.

До слова, нинішній склад виконавчого комітету є повністю підконтрольним Андрієві Садовому, адже був сформований його більшістю у минулому скликанні Львівської міської ради. Крім того, сьогодні цей виконком є вже нелегітимним, адже повноважень набрало нове скликання ЛМР, яке, згідно з законом, повинне затвердити новий склад відповідного органу. Слід зазначити, що попри готовність і неодноразові пропозиції депутатського корпусу вирішити це питання, міський голова Садовий з ним всіляко затягує.