Еротична мелодрама, Україна. Режисер: Роберт Кромбі. В ролях: Авалон Беррі, Тоді Солей, Людмила Ширяєва, Богдан Ступка.

Сафо – ім’я античної грецької поетеси, а також ім’я головної героїні. За сценарієм, перша заговорила вголос про одностатеве кохання жінок, друга – повірила у нього.

Грецький острів Лесбос став свідком усіх подій. Американський художник Філ та дочка мільйонера Сафо приїхали провести медовий місяць на ньому. Кожен день перебування на острові змінює й до того ексцентричну поведінку головної героїні, а знайомство з донькою російського археолога – Хеленою – повністю змінює її життя.

Невинна дружба двох молодих жінок, згодом переростає у пристрасть. Хелена зізнається Філу про любов до його дружини та робить йому пропозицію від якої важко відмовитись, а саме – "кохання у трьох". Спочатку молодий чоловік досить скептично ставиться до захоплення своєї дружини, а згодом і сам захоплється цими стосунками.

Але таке кохання немає шансів навіть у найчарівнішій казці. Сафо відрікається від всього заради стосунків з коханою, а Хелена, натомість, скоштувавши смак насолоди із чоловіком не визнає більше цього кохання.

Головна героїня скаче у водяну прірву, щоб звільнитись від почуттів, з того місця де вперше її поцілувала Хелена. Філл відпливає до Америки забираючи із собою тіло колишньої дружини і Хелену.

"Сафо" породжує у критиків суперечливі думки, але тим не менш – це вітчизняне кіно, з хорошою акторською грою, добре оформленою технічною стороною, музичним супроводом.

Також, це перший еротичний український фільм. Хтось може звинувачувати його у надмірно відвертих сценах, хтось у вульгаризмі, а хтось у банально-примітивному сценарії, але тим не менш – це наше кіно.

Зняте за сучасними стандартами кінематографу, його не соромно показати за кордоном, а великим плюсом для українських глядачів є гарна українська мова.