Соцмережами ширяться повідомлення від чиновників, які не можуть заповнити декларації через технічні проблеми, повідомляє УНІАН.

Більшість із них говорять про те, що не можуть відкрити сайт чи реєстр або зберегти зміни навіть посеред ночі, коли навантаження мало би бути меншим. На підтвердження своїх слів вони викладають скріни екранів.

Заступник міністра юстиції, керівник апарату Кабміну Ганна Онищенко у своєму «Facebook» пише: «Це просто знущання над людьми! ... Я вже добу (!!!) у різний час намагаюся хоча б потрапити в реєстр. Поки що жодного разу не вийшло(((( Виставляю останні підтвердження, зроблені о 4:54 і 5:07».

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Богдан Санін повідомив, що на гарячу лінію НАЗК йому також не вдалось додзвонитись. «Шановні декларанти! Ми всі вже 5 добу намагаємося зайти на сайт #НАЗК, щоб здати декларацію. І вже 5 добу ми всі не можемо це зробити. На гарячу лінію #НАЗК додзвонитися неможливо, у ФБ представники #НАЗК не відповідають», – написав Санін.

Цю інформацію підтвердив і радник голови МВС Володимир Мартиненко: «Може, сходим сьогодні до НАЗК? Спитати, як їм спиться, поки країна заповнює е-декларації... Бо спати щось зовсім не хочеться... П.С. Система висить досі. Тепер 503».

Головний технолог Локомотивного депо Нижньодніпрвськ-вузол у Придніпровській залізниці Павло Рипюк проілюстрував повідомлення про помилку на сайті дотепною «фотожабою».

Як повідомило агентству джерело в НАЗК, у держпідприємстві «Українські спеціальні системи», яке є адміністратором реєстру е-декларацій, у понеділок обіцяли «найближчим часом» запустити коректну роботу реєстру.

Нагадаємо, що друга хвиля електронного декларування закінчується 31 березня, а за несвоєчасне подання декларацій передбачена адміністративна відповідальність. Як відомо, другий етап електронного декларування в Україні стартував з 2017 року. Він охопить ще понад 700 тисяч нових декларантів, у тому числі частину освітян та лікарів. Е-декларації подаватимуть усі публічні службовці України. У жовтні 2016, під час першої хвилі декларування, веб-сайт НАЗК через велику кількість запитів також працював нестабільно.

 

«Вголос»