Адміністрація з безпеки дорожнього руху США – орган, який встановлює норми і правила на американських дорогах, – висловила свою позицію з цього приводу у листі, який опублікував Google, пише видання «ВВС Україна».

Дотепер автомобілям без людини-водія користуватися загальнодоступними дорогами не можна.

Однак з огляду на технологічний прогрес Адміністрація дещо змінила свою точку зору.

"Якщо людина, яка перебуває в транспортному засобі, не може керувати автомобілем, доцільніше ідентифікувати водія як щось (на противагу комусь), що керує автомобілем. У такому разі технологічний елемент автомобіля, а саме автоматизована система управління, дійсно керує автомобілем", – йдеться у документі.

Це означає, що самокерований автомобіль від Google, який не має типових засобів управління людиною, став на крок ближче до дозволу їздити по загальнодоступних дорогах.

Після "благословення" Адміністрації з безпеки дорожнього руху ця автівка виконує ключові критерії американських Федеральних стандартів з безпеки механічних транспортних засобів.

У січні цього року американський уряд анонсував план створення загальнонаціональних регламентів щодо самокерованих автомобілів вартістю у 4 млрд доларів. За словами міністра транспорту США Ентоні Фокса, ця ініціатива дозволить забезпечити єдині підходи у цьому питанні для всіх штатів.